Dodatkowe świadczenie 300 plus. Rodzicu, zbliża się ważny termin! Pamiętaj o wniosku, aby nie stracić pieniędzy

Już wkrótce Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpocznie wypłaty specjalnego świadczenia, zwanego potoczne 300 plus. Urzędnicy przypominają jednak, że aby otrzymać pieniądze, należy złożyć odpowiedni wniosek. Ważny termin mija na początku wakacji, a z formalnościami lepiej nie zwlekać.

Świadczenie 300 plus. Pamiętaj o nowym wniosku!

W jednym z ostatnich komunikatów Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomniał rodzicom o ważnym terminie. Wszyscy, którzy chcieliby otrzymać pieniądze w ramach programu “Dobry Start”, muszą złożyć wniosek, co będzie możliwe od 1 lipca. Jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł przysługuje na każde dziecko między 7. a 20. rokiem życia, uczęszczające do szkoły (w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności do 24. roku życia).

Zgodnie z założeniami projektu pieniądze mają wspierać rodzinne budżety w przygotowaniach do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Początek szkoły to zawsze spore obciążenie finansowe dla rodziców, konieczny jest zakup przyborów, książek, zeszytów, ubrań i innych akcesoriów. Świadczenie 300 plus ma wyjść na przeciw tym potrzebom.

Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada br. Lepiej jednak nie odkładać tego na ostatnią chwilę, ponieważ składając dokumenty w lipcu i sierpniu, mamy gwarancję, że środki zostaną wypłacone do końca września, czyli wtedy, gdy będą najbardziej potrzebne.

Zobacz: Kiedy składać wniosek o 800+? Ważny termin już wkrótce! Spóźnialscy stracą część środków

Komu przysługuje dodatek “Dobry Start”?

Jak wynika z ustawy, świadczenie 300 plus przysługuje rodzicom, opiekunom faktycznym, opiekunom prawnym, rodzinom zastępczym, osobom prowadzącym rodzinne domy dziecka, dyrektorom placówek opiekuńczo-wychowawczych, dyrektorom regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych. Aby je otrzymać, należy złożyć wniosek do ZUS.

Co ważne, świadczenie nie obejmuje dzieci uczących się w “zerówce” oraz studentów będących na utrzymaniu rodziców.

Wniosek o 300 zł na szkolną wyprawkę można składać wyłącznie drogą elektroniczną przez:

  • portal Emp@tia, 
  • bankowość elektroniczną 
  • portal PUE ZUS;
  • aplikację mZUS.

Sprawdź też:

Obrączki ślubne, Pierścionki zaręczynowe

Biżuteria na zawsze

Obrączki oraz pierścionek zaręczynowy nosi się – przynajmniej z założenia i tradycji – przez całe życie. Należy więc starannie dobierać tę biżuterię ślubną. U każdego jubilera znaleźć można kilkadziesiąt wzorów...

Czytaj dalej →
Rozrywka

Problemy młodych rodziców

W ostatni piąteczek na naszym ołpen spejsie zasłyszałem ten oto rodzicielski suchar:   Przypomniał mi on wpis, który czytałem na jakimś blogu rodzicielskim. Wpis dotyczył rzeczy, które rodzice robią TYLKO przy pierwszym dziecku. Było...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general