Poradźcie-czy maluszka należy zameldować?

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #36163

  asia80

  Wiem, że trzeba zarejestrować w Urzędzie Stanu Cywilnego (podpowiedzcie w jakim czasie po porodzie i jakie dokumenty musi mieć mężuś), ale czy musimy dziecko też zameldować w mieszkaniu????

  Asia i maluszek 😉 (36 tygodniowy)

  #472706

  karolka

  Re: Poradźcie-czy maluszka należy zameldować?

  Dziecko rejestruje sie w USC właściwym dla szpitala w którym rodziłaś. Dokumenty – dowody osobiste Was obojga i akt małżeństwa. W jakim czasie nie wiem. Dostajesz odpis aktu urodzenia.
  Urząd, w którym rejestrujesz dzieciaczka przesyła dane do urządu własciwego dla miejsca zameldowania matki. Po chyba miesiącu albo póxniej zgłaszasz się tam z odpisem aktu urodzenia. Tam Ci wpisuja pesel dziecka i poświadczenie zameldowania. No a potem musisz jeszcze zgłosić dziecko do ubezpieczenia w ZUS – czyli w Twoim lub męża zakładzie pracy złozyć odpowiedni druk. Potrzebny jest do tego znowu odpis aktu urodzenia i pesel dziecka. Na to masz 3 miesiące od urodzenia dziecka.
  Mam nadzieję, ze pomogłam. No chyba, że po nowym roku są jakieś zmiany… Najlepiej zadzwoń do urzędu, to Ci wszystko rozjaśnią.

  Pozdrawiam

  Karolka i Izabelka 01.08.03  #472707

  jagoda

  Re: Poradźcie-czy maluszka należy zameldować?

  Do urzędu stanu cywilnego zabierasz kartkę, którą dosaniesz w szpitalu po porodzie. Załatwi to Twój mąż, a jeśli nie jesteście małżeństwem to niestety musiscie stawić się tam w dwójkę.
  Meldunek dziecka jest automatycznie tam gdzie zameldowana jest matka a ma to miesjce w momencie odbierania PESEL’u dziecka w urzedzie miasta. O tym kiedy i gdzie odebrać PESEL poinformują was w urzędzie stanu cywilnego.

  Basia i półroczna Jagódka (28.06.2003)

  #472708

  anies

  Re: Poradźcie-czy maluszka należy zameldować?

  ale musisz zgłosić do Spółdzielni Mieszkaniowej – jesli mieszkasz w bloku

  Anies i Wojtuś (23.07.2003)

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close