Wybrała tak oryginalne imię dla dziecka, że teściowa przestała się do niej odzywać. “Obraziła się i muszę przepraszać”

Wybór imienia dla dziecka to niekiedy prawdziwe wyzwanie. Zwłaszcza jeśli na decyzję chcą mieć wpływ nie tylko rodzice, ale także reszta rodziny. Dziadkom lub ciotkom zwykle nie przypadają do gustu przesadnie oryginalne imiona, a wiele tych tradycyjnych źle im się kojarzy. Przekonała się o tym pewna mama, do której teściowa przestała się odzywać, gdy dowiedziała się, jak kobieta zamierza nazwać jej wnuczkę.

Teściowa oburzona pomysłem synowej

W kwestiach związanych z rodzicielstwem często trzeba godzić się na kompromisy. Czasami dotyczą one nawet tak elementarnych aspektach jak wybór imienia dla dziecka. Decyzja może okazać się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy będą chcieli mieć na nią wpływ także dziadkowi i reszta rodziny. Dokładnie tak stało się w przypadku 33-letniej mamy trójki dzieci.

Historię opisał portal eDziecko. Kobieta spodziewała się trzeciego dziecka, córeczki. Przyszli rodzice wybrali dla dziewczynki imiona Eliza Grace, ale aż do momentu porodu chcieli utrzymać to w tajemnicy przed teściową. Sekret zdradził jednak pięcioletni syn pary Aleksander.

Gdy babcia dowiedziała się o pomyśle rodziców obraziła się. Okazało się, że takie imiona nosiła jej była wpółpracowniczka, która wyjątkowo zaszła jej za skórę. Teściowa zażądała, aby małżeństwo zmieniło decyzję. Gdy odmówili, zapowiedziała, że nie będzie się do nich odzywać.

Zobacz: Rodzice rzadko je wybierają, a to wielka strata. Oto wyjątkowe, tradycyjne polskie imiona żeńskie. Niektóre powoli wracają do łask

Oryginalne imiona to czasem ryzyko

Wybierając imię, rodzice powinni kierować się przede wszystkim własnym gustem i nie sugerować opiniami innych. Warto jednak mieć na uwadze, że bardzo oryginalne imiona to nie zawsze dobry pomysł. Taką decyzję trzeba porządnie przemyśleć, aby nie narazić dziecka na krzywe spojrzenia i wyśmiewanie przez rówieśników.

Sprawdź też:

Źródła:
Prezenty dla świadków

Jaki prezent zrobić świadkom na weselu?

Wesele to bardzo stresujący moment. Nie tylko młoda para ma dużo spraw na głowie, ale również i świadkowie wkładają mnóstwo swojej pracy, aby każdy element przyjęcia był jak najdokładniej dopracowany....

Czytaj dalej →
Rozwój niemowląt, Rodzice

Ojcowskie “Bucket List”

Jak tylko Sylwia zaszła w ciążę zacząłem przeglądać blogi parentingowe, głównie ojców. Mój znajomy twierdzi, że blogowanie powinno być zakazane, a mnie za tatasap.pl chciał zastrzelić.:) Blogowanie według niego zabija...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo