Zwrócił jej uwagę, bo karmiła piersią w restauracji. Kobieta „zgasiła” go jednym gestem

Każda karmiąca piersią matka zdaje sobie sprawę, że nigdy nie wiadomo, w którym momencie dnia dziecko „poprosi“ o jedzenie. Może się to zdarzyć w domu, ale może i poza nim, na przykład w miejscu publicznym. Nie pozostaje wtedy nic innego, jak wyciągnąć pierś z biustonosza i nakarmić niemowlę. Wydawałoby się, zupełnie normalna czynność, nadal niektórych bulwersuje.

            Przekonała się o tym pewna kobieta z USA, która udała się z pociechami do restauracji. Jeden z synów miał dopiero trzy miesiące. W Teksasie, gdzie mieszkała kobieta, panował wtedy straszny upał. Rozgrzane do 35 stopni powietrze utrudniało kobiecie karmienie chłopca pod specjalnym przykryciem, które matka miała w zwyczaju stosować w miejscach publicznych. Jako, że wraz ze znajomymi, którzy towarzyszyli jej przy posiłku, siedziała na tyłach restauracji, w pewnym momencie zdjęła chustę zasłaniającą nagą pierś oraz syna pijącego mleko z sutka.

Sprawdź: Tę maść stosowały w PRL-u nasze babcie. Ujędrnia, opóźnia starzenie i możesz zrobić ją w domu

Nie spodziewała się, że któregoś z innych gości restauracji ten widok może zbulwersować. W końcu zaspokojenie głodu dziecka to naturalna rzecz, na której zależy każdemu rodzicowi. Poza tym, nikomu nie przeszkadza wszechobecna kobieca nagość w innych kontekstach, na przykład seksualnych – w filmach czy reklamach. Dlaczego więc miałby przeszkodzić komuś widok gołego biustu w tak pierwotnej roli, jaką jest karmienie potomstwa? A jednak.

Absurdalna prośba, absurdalna reakcja

            Jeden z mężczyzn, którzy przebywali w tym samym czasie w restauracji podszedł do kobiety i zwrócił jej uwagę na sposób karmienia syna. Poprosił, aby się zakryła. Z pewnością nie spodziewał się jednak, że matka utrze mu nosa, spełniając jego prośbę, ale w nieco inny sposób. Kobieta zamiast zakryć chustą dziecko przyssane do piersi, nałożyła ją…na głowę! Całą sytuację obserwował inny gość restauracji, który udokumentował najciekawszy moment i podzielił się zabawnym zdjęciem na Facebooku, opisując zajście. Jego wpis stał się viralem, udostępnianym przez wiele osób, które winszowały matce genialnej reakcji. Kobieta w wypowiedziach dla mediów mówiła potem, że nie chciała robić mężczyźnie na złość. Po prostu była to jej spontaniczna reakcja na absurdalną prośbę mężczyzny.

Sprawdź: Pokazała, jak jej syn chce wyrzucić brata do kosza. “Jak mogłaś mu na to pozwolić?”

            Choć wydawałoby się, że karmienie piersią w miejscu publicznym przeszło do porządku dziennego, wciąż znajdują się osoby, które nie popierają takich zmian społecznych. W negatywny sposób komentują zachowanie matek albo świdrują je wzrokiem. Naszym zdaniem nie ma nic złego w tym, aby podać dziecku jedzenie wtedy, kiedy tego potrzebuje. Niezależnie od tego, czy robimy to za pomocą butelki, czy własnego ciała.     

Noworodek, Rozrywka

Jak uspokoić płaczące dziecko?

Trafiłem dziś na film zatytułowany “A pediatrician shows you how to calm a crying baby”, czyli “Pediatra pokaże Ci jak uspokoić płaczące dziecko”. W jego opisie czytam, że pediatra, którego za...

Czytaj dalej →
Rozrywka

Problemy młodych rodziców

W ostatni piąteczek na naszym ołpen spejsie zasłyszałem ten oto rodzicielski suchar:   Przypomniał mi on wpis, który czytałem na jakimś blogu rodzicielskim. Wpis dotyczył rzeczy, które rodzice robią TYLKO przy pierwszym dziecku. Było...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Karmienie niemowląt

Czy piwo Karmi wpływa na laktację?

Piwo Karmi i bardziej obfita laktacja Pierwszą rzeczą jaką usłyszałem od mojej mamy gdy ta dowiedziała się o tym blogu było: Koniecznie napisz o odgazowanym Karmi, które wpływa na laktację....

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general