Pokazała, jak jej syn chce wyrzucić brata do kosza. “Jak mogłaś mu na to pozwolić?”

Pojawienie się w rodzinie kolejnego dziecka to nierzadko trudny moment dla malucha, który do niedawna wychowywał się jako jedynak. Świeżo upieczony brat czy siostra często od samego początku są zachwyceni swoim rodzeństwem, czasem bywa jednak inaczej.

Moment, w którym rodzina się powiększa, to często trudny czas dla dziecka. Wszystko to, co do tej pory znało, ulega zmianie, szczególnie w początkowym okresie może pojawić się zazdrość czy poczucie, że rodzice nie poświęcają mu już całej swojej uwagi. Doskonale widać to na nagraniu opublikowanym na instagramowym profilu “fitnesymoms”.

Sprawdź: Specjalny dodatek 1000 zł dla ucznia. Zasiłek losowy można otrzymać w nadchodzącym roku szkolnym

Chciał wyrzucić niemowlę do kosza. W sieci zawrzało

Na nagraniu widać, jak kilkuletni chłopiec ciągnie trzymane przez dorosłą osobę niemowlę i prowadzi je w stronę kosza na śmieci. Kobieta pyta: “Dokąd idziesz? Co chcesz zrobić? Wyrzucić je do kosza?” i gdy okazuje się, że tak, wybucha śmiechem.

Sprawdź: Zaostrzenie przepisów o ochronie dzieci przegłosowane. “Ustawa Kamilka” przyjęta niemal jednogłośnie, przeciw Konfederacja i Wolnościowcy

W komentarzach zawrzało, w oczach internautów zachowanie chłopca nie było zabawne, a raczej stanowiło powód do niepokoju. Pod nagraniem znaleźć można takie komentarze

“Jak mogłaś mu na coś takiego pozwolić? To nie jest zabawne”

“Uważaj na niego!”

“Nie zostawiaj z nim dziecka, nawet na chwilę! (…) To bardzo niebezpieczne zachowanie”

“Biedny chłopiec, potrzebuje więcej miłości”

“Ten chłopiec potrzebuje pomocy!”

Internauci zwrócili uwagę na to, że chłopiec prawdopodobnie nie otrzymuje od rodziców wystarczająco dużo uwagi i czuje się zagubiony w nowej sytuacji. Niektórzy podkreślali też, że taka reakcja na pojawienie się rodzeństwa może prowadzić do większych problemów, jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie kroki.

Sprawdź: Zarabia nawet 6 tys. zł w jedną noc. Klientów jej nie brakuje. “To klucz do naszego przetrwania”

Miało być zabawnie, internautom jednak nie było do śmiechu

Zazdrość o noworodka często pojawia się u dzieci, które straciły poczucie bezpieczeństwa i nagle zostały postawione w nowej, nieznanej sytuacji. Jeszcze w czasie oczekiwania na dziecko warto dużo rozmawiać ze starszych maluchem, poświęcać mu czas i uwagę. Jeśli mamy wątpliwości co do tego, jak rozmawiać z dzieckiem oraz co robić, dobrze jest sięgnąć po odpowiednią literaturę lub skonsultować się z psychologiem.

Sprawdź: “Mam talent”. Po 30 sekundach juror przerwał jej casting. “Mam jeden problem”

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo