Gąsienice opanowały ogród? Ten niezawodny oprysk uratuje rośliny. Nie wydasz ani złotówki

Gąsienice to larwy, które potrafią wywołać spore spustoszenie w ogrodzie. W poszukiwaniu pożywienia bardzo szybko niszczą rośliny. Czy można ich się pozbyć domowym sposobem? Jak najbardziej!

Zazwyczaj zauważamy obecność gąsienic w ogrodzie, gdy rośliny już zostały zaatakowane. Zaczynają bowiem żółknąć i marnieć, co w ostateczności może prowadzić nawet do ich obumarcia. Zatem gdy tylko dostrzeżesz larwy, działaj od razu. W jaki sposób? Zdradzamy kilka domowych trików, które wykurzą szkodniki na dobre.

Sprawdź: Szybki i niezawodny sposób na nornice. Wypłosz gryzonie z ogrodu jedną przyprawą z kuchni

Domowy sposób na gąsienice. Oprysk, który zrobisz z dwóch składników. Wystarczy wybrać się na łąkę

Czy można pozbyć się gąsienic, nie wydając przy tym majątku na sklepowe środki lub spryskując cały ogród chemicznymi mieszkankami? Jak najbardziej. W tym celu przyda się bylica piołun, a dokładniej jej zielone części. Rośnie na łąkach i nieużytkach, a często także w ogrodach, choć tam zazwyczaj traktowana jest jak chwast. Jak się okazuje, oprysk na jej bazie, może pomóc rozprawić się z problemem szkodników. Po zebraniu 1 kg pędów zostawiamy je w suchym miejscu na 24 godziny. Następnego dnia wkładamy je do dużego garnka i zalewamy wodą tylko do przykrycia. Całość doprowadzamy do wrzenia i gotujemy około 10 minut. Po tym czasie roztwór odstawiamy do wystygnięcia, a na koniec dolewamy 10 l wody. Później wystarczy już przelać płyn do butelki z atomizerem i spryskiwać zaatakowane krzaki raz w tygodniu.

Sprawdź: Jak i kiedy sadzić czosnek zimowy? Zastosuj zasadę 5:7. Główki będą ogromne

Trik ogrodników na gąsienice. Sprawdzone sposoby na odstraszenie larw

Wielu ogrodników poleca również wykorzystanie metalowego prętu, którego zakończenie przypomina hak. Należy go wbić w ziemię, tak aby właśnie hak wystawał kilka centymetrów ponad nią. Wówczas gąsienice uznają to za potencjalnego szkodnika zagrażającemu ich życiu i powinny wynieść się z ogrodu.

Sprawdź: Zanieś wodę po kiszonych ogórkach do ogrodu. Dla niektórych odpad, dla innych drogocenny płyn

Tata, Prawo, Rodzice

Urlop ojcowski: Czemu tak krótko?

Urlop ojcowski 2017: Zmiany, zmiany, zmiany Dziś rano odczytałem wiadomość na Facbooku od jednego z czytelników bloga, który poinformował mnie o zmianach w urlopach ojcowskich, które zaszły 2 stycznia 2016...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Menu weselne

Jakie menu wybrać na swoje wesele? Muszą to być potrawy, które trafią w gusta wszystkich gości. Bo przecież świeże i smaczne dania to już pół sukcesu udanego wesela (no może...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general