Szybki i niezawodny sposób na nornice. Wypłosz gryzonie z ogrodu jedną przyprawą z kuchni

Nornice są małe, zwinne i na pierwszy rzut oka urocze. Wygląd jednak może mylić, bo gryzonie wydrążają tunele w ogrodzie, które znacznie szpecą posesję. Okazuje się, że istnieje bezpieczny i humanitarny sposób na nornice. Wykurzysz je z ogrodu szybko i skutecznie.

Nornice szukają w ogrodach przede wszystkim pożywienia i schronienia. Choć urocze i pozornie niczemu winne, wyjadają nasiona, owoce, drążą tunele i uszkadzają korzenie roślin. Możesz jednak zachęcić je do poszukania nowych miejsc do zamieszkania. Wystarczy, że wykorzystasz to, czego nie lubią. Sprawdzą się między innymi miłe dla człowieka zapachy. Przyjemne dla nas – dla nornic już nie za bardzo.

Sprawdź: Moja babcia znalazła sposób na szpaki w ogrodzie. Dzięki niemu krzewy uginają się od owoców

Jak stosować cynamon na nornice? To prostsze niż się wydaje

Walka z nornicami bywa nierówna. Możesz jednak wykorzystać to, co prawdopodobnie masz w kuchni, a szybko odniesiesz zwycięstwo. Sprawdzonym środkiem do odstraszenia nornic okazuje się bowiem cynamon. Wystarczy, że włożysz jedną laskę przyprawy do nory lub wsypiesz proszek w korytarze wydrążone przez gryzonie, a w mig wyniosą się z ogrodu. Wszystko ze względu na drażniący dla nich aromat.

Sprawdź: Jak i kiedy sadzić czosnek zimowy? Zastosuj zasadę 5:7. Główki będą ogromne

Nornice w ogrodzie. Jak się ich pozbyć?

Oprócz cynamonu do odstraszenia nornic z ogrodu sprawdzą się też inne zapachy. Co możesz włożyć do tunelu lub uprawiać w ogrodzie?

  • liście orzecha włoskiego;
  • czosnek;
  • miętę;
  • nostrzyka;
  • rącznika pospolitego;
  • bazylię;
  • gorczycę;
  • czarny bez;
  • czarną porzeczkę.

Sprawdź: Czym najlepiej nawozić lawendę? Pokrusz i zalej wodą. Ta mieszanka to niezawodny patent ogrodników

Co na nornice? Wypróbuj prosty w przygotowaniu oprysk z kawy

Innym trikiem jest wykorzystanie oprysku z kawy. Wystarczy, że zaparzysz 1 filiżankę płynu, a później rozrobisz go z wodą w proporcji 1:1. Następnie spryskaj rośliny, wokół których przemieszczają się nornice, a także ich tunele. Nie dość, że nornica postanowi poszukać sobie innego miejsca do zamieszkania, to jeszcze odżywisz kwasolubne kwiaty i zapewnisz im bujny wzrost.

Jak się pozbyć nornic? Wykorzystaj metalowe puszki

Hałas również jest tym, co odstrasza nornice. Z tego względu do pozbycia się ich możesz wykorzystać aluminiowe puszki, które przymocujesz do drzewa lub kija wetkniętego w ziemię. Podczas obijania się o siebie będą hałasować i odstraszą gryzonie, które uciekną w popłochu.

Sprawdź: Błyskawicznie pokryje cały ogród. To ostatni moment na posadzenie go w ogrodzie

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general