Gdzie wyrzucać chusteczki nawilżane? Wiele osób popełnia błąd i umieszcza je w złym kontenerze

Chusteczki nawilżane ma w domu większość rodziców. Produkt przydaje się w codziennych czynnościach i znacznie ułatwia życie. Nie każdy jednak wie, gdzie wyrzucać chusteczki nawilżane, by nie odbiło się to negatywnie na środowisku. Podpowiadamy, który kontener jest prawidłowy.

Wiele osób, które mają dzieci, co rusz kupuje chusteczki nawilżane. Już przy pierwszym dziecku okazuje się, że produkt jest uniwersalny i może służyć nie tylko wyczyszczeniu maleństwa po jedzeniu, ale również i do przemywania domowych powierzchni. Niektórzy z przyzwyczajenia noszą je przy sobie, nawet gdy dzieci są już duże. Nic w tym dziwnego, ponieważ produkt bardzo się przydaje. Gdzie wyrzucać zużyte chusteczki nawilżane? Wiele osób popełnia błąd i wrzuca je nie do tego kontenera, co trzeba.

Sprawdź: Gdzie wyrzucasz gąbki? Nadaje się do tego tylko jeden kontener

Gdzie wyrzucać chusteczki nawilżane? Wybierz pojemnik mądrze

Już na wstępie warto zaznaczyć, że większość chusteczek nawilżanych nie powinna być spuszczana w toalecie, gdyż nie rozpuszczą się i szybko zapychają rury, co grozi poważnymi konsekwencjami. Istnieją jednak takie, które można bez obaw wrzucać do muszli. Takie informacje znajdziesz na pewno na każdym opakowaniu wybieranego produktu. Gdzie więc wyrzucać zużyte chusteczki? Na pewno nie do pojemnika na papier. Choć wydaje się, że chusteczki powinny być z niego wykonane, jest to zupełnie inne tworzywo. W dodatku należy pamiętać, że nawet papieru, który został wybrudzony, nie należy wrzucać do takiego kontenera. W obu przypadkach śmieci powinny trafić do pojemnika na odpady zmieszane.

Sprawdź: Gdzie wyrzucić karton po mleku? Wiele osób popełnia ten błąd przy segregacji

Gdzie wyrzucać pudełko na chusteczki nawilżane i inne opakowania?

Wiele osób kupując chusteczki nawilżane, zaopatruje się też w pudełka ułatwiające ich przechowywanie lub zwyczajnie trzyma je w opakowaniu. Po zużyciu produktu i przypadkowym zepsuciu pudełka warto też wiedzieć, gdzie wyrzucać odpadki tego rodzaju. Jeśli składają się z plastiku, umieść je w żółtym kontenerze na plastik. W trosce o środowisko warto przestrzegać zasad segregacji śmieci, co pomoże naszym dzieciom i wnukom żyć w przyszłości w korzystnych warunkach.

Sprawdź: Nie można tego wyrzucać do pojemnika na odpady zmieszane! Błąd może Cię słono kosztować, kara to nawet 5 tys. zł

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo