Jak pozbyć się mchu z trawnika? Wysyp to na trawę. Trikiem za grosze rozwiążesz kłopot na długo

Mech na trawie rozprzestrzenia się w zatrważającym tempie. Jeśli nie chcesz widzieć go na swojej posesji, warto jak najszybciej podjąć odpowiednie działania. Wystarczy, że wypróbujesz kilka prostych i skutecznych trików z zastosowaniem tanich produktów. Jak pozbyć się mchu z trawnika? Dzięki tym metodom już niedługo będziesz się cieszyć czystą murawą.

Mech na trawie nie wygląda zbyt ładnie, dlatego wiele osób szuka skutecznych metod, by się go pozbyć. Oczyszczenie posesji z mchu gwarantuje czystą, zdrową i bujnie rosnącą trawę, dlatego warto wykorzystać sposoby, które się go pozbędą i na dodatek nie zaszkodzą murawie. Okazuje się, że triki są banalnie proste, a do tego tanie. Sprawdź, co zrobić z mchem w trawniku.

Sprawdź: W średniowieczu ten chwast uprawiano jak warzywo. Wspomaga trawienie i oczyszcza z toksyn

O czym świadczy mech na trawniku? Jest kilka przyczyn, przez które się pojawia

Istnieje kilka przyczyn, przez które mech pojawia się na glebie w ogródku i na trawie. Przede wszystkim wpływa na to mocne zacienienie trawnika i zbyt niskie koszenie. Kolejną przyczyną jest niskie pH gleby, wilgotne podłoże z domieszkami gliny i nieumiejętne nawożenie trawy. Jeśli trawnik jest uszkodzony, szybko może pojawić się na nim mech, który dostosowując się do warunków w ogrodzie, może rozprzestrzenić się w szybkim tempie. Czasem pojawia się nawet na kostce brukowej.

Sprawdź: Jak ochronić murawę? W czasie suszy nie musisz jej podlewać. Wystarczą dwa inne triki

Jak pozbyć się mchu z trawnika? Pomogą dwa proste sposoby.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że aby pozbyć się mchu, warto postawić na wapnowanie. Jeśli współczynnik pH gleby wynosi mniej niż 6,0, dobrym pomysłem jest odkwaszenie gleby, co przy okazji zlikwiduje również inne rośliny na trawniku, które są nam zbędne — na przykład skrzyp polny. Wszystko ze względu na to, że skrzyp rozwija się w ziemi o pH wynoszącym około 5,5.

Jak pozbyć się mchu? Rozsyp na trawniku popiół drzewny z kominka lub ogniska, który zawiera spore ilości minerałów i mikroelementów sprawiających, że zadziała jak naturalny nawóz do trawy. Upewnij się jednak, że popiół nie jest pozostałością po drewnie lakierowanym lub malowanym, gdyż taki nie spełni odpowiednio swej roli, a nawet może się okazać toksyczny dla trawnika.

Sprawdź: Jak ochłodzić mieszkanie w upały? Rozwiązanie za 5 zł znajdziesz w aptece!

Jak zwalczyć mech w trawie? Zadbaj o odpowiednie nasłonecznienie

Mech lubi wilgotne i zacienione miejsca. Z tego względu warto zapewnić trawie spore nasłonecznienie. Usuń w tym celu leżące na posesji gałęzie, a ponadto regularnie grab trawnik. Nie pozostawiaj na trawie przedmiotów, które mogą tworzyć dodatkowy cień i stale pilnuj jego czystości.

Sprawdź: Od lat wieszam w oknie folię aluminiową. Koleżanki się śmiały, a teraz też to robią

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo