Jak sadzić ogórki? Wypróbuj metodę koreańską! Warzywa będziesz zbierać jeszcze jesienią

U niektórych sezon ogórkowy w pełni! Nie jest jeszcze jednak za późno, aby i w twoim ogrodzie urosły chrupiące i zdrowe okazy. Sadzenie ogórków metodą koreańską pozwoli ci się cieszyć zbiorami nawet do pierwszych przymrozków.

Zbiór ogórków jesienią? To możliwe! Wszystko dzięki metodzie koreańskiej, której kluczem jest odpowiednie podlewanie. Jest to nieskomplikowany i sprawdzony patent ogrodników, ale lepiej się pospiesz. Mija ostatni termin na jej wykorzystanie.

Sprawdź: Wsyp, zalej wodą i podlej ogórki. Z taką mieszanką przetrwają każdą suszę

Kiedy sadzić ogórki gruntowe? Metoda koreańska doskonale się sprawdzi

Metoda koreańska najlepsze efekty przyniesie w szklarni oraz tunelu foliowym. Druga połowa lipca to najlepszy czas na wysianie ogórków. Sadzonki trafiają natomiast do gleby w sierpniu.

W pierwszej kolejności należy przygotować glebę. Około 4 godzin przed wysianiem ogórków trzeba ją zalać wrzątkiem, aby ją zdezynfekować. Można później do ziemi dosypać łyżeczkę herbaty liściastej, która zadziała jak nawóz. Dopiero wtedy umieszczamy sadzonki w glebie. Delikatnie je przycinamy, w celu przyspieszenia kiełkowania. Najważniejszy element to jednak późniejsze podlewanie.

Sprawdź: Sprawdź, czy obrywać liście ogórków. Oto co się stanie, gdy zaczniesz to robić

Jak sadzić ogórki? Woda ryżowa to sekret tej popularnej metody

Woda ryżowa to źródło fosforu, wapnia, potasu, magnezu i wielu innych elementów, które dbają o zdrowy i szybki wzrost ogórków. Jednocześnie chroni ona zbiory przed szkodnikami i chorobami. Podlewamy nią ogórki, gdy sadzonki trochę podrosną. Wodę ryżową można przygotować na dwa sposoby:

  • wykorzystać wodę po ugotowaniu ryżu, ale musi ona być bez soli i innych przypraw. Podlewamy nią ogórki po przestygnięciu,
  • wymieszać litr gorącej wody (ale nie wrzątku) z czubatą łyżką mąki ryżowej. Gdy osad opadnie, przecedzamy całość i gotowe.

Sadzonki podlewamy wodą ryżową nie częściej niż raz na dwa tygodnie.

Sprawdź: Nie zwlekaj do końca lata i przygotuj ogórki małosolne na szybko. Gościom szczęka opadnie z wrażenia

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo