Już nie ocet ani sok z cytryny. Ten środek czyszczący to hit! Przygotujesz go w domu za grosze

Masz w domu sodę oczyszczoną? Jeśli tak, to świetnie. Okazuje się, że niepozorny proszek możemy szybko przerobić w domu na środek czyszczący, który jest zawarty w wielu detergentach. Do czego używa się sody kalcynowanej i jak zrobić sodę kalcynowaną? Podpowiadamy.

Wiele osób w trosce o środowisko i oszczędność stawia na domowe środki czyszczące, zamiast drogich, chemicznych detergentów. Okazuje się, że wykorzystując zwykłą sodę spożywczą, możesz szybko zamienić ją w sodę kalcynowaną. Jak to zrobić?

Sprawdź: Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Wykorzystaj 3 produkty. Żmudne szorowanie odejdzie w zapomnienie

Czym się różni soda oczyszczona od sody kalcynowanej? Różnica nie jest wielka, ale ma znaczenie

Zapewne zastanawiasz się, czym właściwie różni się soda oczyszczona od kalcynowanej. Ta pierwsza może być spożywana, podczas gdy druga jest środkiem żrącym. Jeśli zamierzasz użyć jej do sprzątania, nigdy nie zapominaj o rękawiczkach i nie dopuszczaj do zetknięcia środka ze skórą. Jeśli tak się stanie, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem. Soda kalcynowana jest ekologiczna. Znajdziesz ją w wielu popularnych środkach czyszczących, takich jak tabletki do zmywarki, czy proszki do prania.

Sprawdź: Czyszczenie butów sodą oczyszczoną – już nie musisz się zastanawiać jak wyczyścić białe buty!

Jak zrobić sodę kalcynowaną? Pomoże ci piekarnik

Jeśli chcesz zamienić sodę oczyszczoną w kalcynowaną, wystarczy, że umieścisz ją w piekarniku nagrzanym do 180 stopni Celsjusza. Grzej przez 40 minut, a po ostygnięciu uzyskasz środek, który później możesz z powodzeniem przeznaczyć do sprzątania. Załóż rękawiczki, zbierz produkt do pojemnika i wykorzystaj go jako:

  • Płyn do czyszczenia wielu powierzchni. Wystarczy, że połączysz sodę kalcynowaną z kilkoma kroplami soku z cytryny i ciepłą wodą.
  • Środek na plamy. Połącz sodę kalcynowaną z naturalnym mydłem. Środek usunie tłuszcz, kawę, wosk i alkohol.
  • Wzmacniacz proszku do prania. Dodaj kilka łyżek sody kalcynowanej do prania, a zwiększysz działanie detergentów.
  • Własny środek piorący. Wystarczy, że połączysz sodę kalcynowaną z boraksem w równych proporcjach, a uzyskasz domowy proszek do prania.

Sprawdź: Jak wyczyścić ruszt z piekarnika? Ja wkładam go do worka na śmieci. Obywa się bez szorowania

Pielęgnacja niemowląt

Pieluchy jednorazowe: Dada czy Pampers?

Pod wpisem związanym z wyprawką umieszczonym na Facebooku wywołała się ciekawa dyskusja na temat pieluch. Pieluchy jednorazowe: Dada czy Pampers? Iskrą zapalną dyskusji był fragment: Na polecenie znajomych korzystamy z Bierdonkowych...

Czytaj dalej →
Rozwój niemowląt, Rodzice

Ojcowskie “Bucket List”

Jak tylko Sylwia zaszła w ciążę zacząłem przeglądać blogi parentingowe, głównie ojców. Mój znajomy twierdzi, że blogowanie powinno być zakazane, a mnie za tatasap.pl chciał zastrzelić.:) Blogowanie według niego zabija...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo