Już nie tylko chryzantemy czy astry. Ta roślina idealnie nadaje się na cmentarz. Pięknie ozdobi i wytrzyma w każdych warunkach

Wielkimi krokami zbliża się jedno z najważniejszych świąt w ciągu roku, czyli Wszystkich Świętych. Zgodnie z tradycją 1 i 2 listopada odwiedzamy groby naszych bliskich, przynosząc na cmentarz znicze i kwiaty. Rośliny, które stawiamy na pomnikach, muszą być bardzo wytrzymałe na trudne warunki, w tym mróz i deszcz. Dlatego największą popularnością cieszą się m.in. chryzantemy. Istnieje jednak równie piękna alternatywa.

Idealne kwiaty na cmentarz

Kwiaty, które zdecydowanie najczęściej spotykamy na cmentarzach w okresie jesienno-zimowym, to chryzantemy. Są to kwiaty bardzo kolorowe, okazałe, dzięki temu pięknie zdobią groby, nawet gdy aura nie sprzyja. Swoją popularność zawdzięczają jednak nie tylko efektowanemu wyglądowi, ale także odporności na trudne warunki pogodowe. Chryzantemy potrafią przetrwać nawet mróz, wiatr czy deszcz i wciąż świetnie się prezentują.

Do wiązanek i bukietów na groby równie często – obok chryzantem – wykorzystuje się także astry. Piękne kwiatowe kule świetnie wyglądają, a przy tym także są bardzo wytrzymałe. Okazuje się jednak, że istnieje bardzo niepozorna, chociaż efektowna alternatywa dla tych kwiatów.

Zobacz: Jaka modlitwa na cmentarz? Odwiedzając groby bliskich, warto pamiętać o tych modlitwach

Nie tylko chryzantemy i astry przetrwają chłód

Chryzantemy, chociaż niezwykle odporne na niesprzyjające warunki, to jednak z każdym dniem coraz bardziej marnieją. Dlatego coraz częściej stawia się na kapustę ozdobną zamiast tradycyjnych kwiatów. Mimo że brzmi niepozornie, to roślina ta bardzo różni się od tej, którą znamy z kuchni.

Kapusta ozdobna wyjątkowo pięknie kwitnie. Jej zewnętrzne liście pozostają zielone, a te wewnątrz mienią się prześlicznymi odcieniami – od jasnoróżowego do ciemnofioletowego koloru. Różnobarwna kompozycja to jednak dopiero początek zalet tej rośliny. Doskonale sprawdzi się jako ozdoba na cmentarz, ponieważ jest niedroga i potrafi przetrwać ciężki mróz – będzie się dobrze trzymać nawet do -10 stopni Celsjusza.

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo