Lekarz chwali rodziców za wybór oryginalnego imienia. “Po erze Helenek, Hań, Laurek” wreszcie coś nietypowego

W ostatnich latach na porodówkach królują Zuzie, Zosie i Laury. Gdy pojawi się jakaś inna, nietypowa propozycja od razu się wyróżnia i zwraca uwagę. Na jedną z takich mało popularnych propozycji postawili rodzice, którymi zajmował się dr Wojciech Falęcki. Lekarz był zachwycony oryginalnym wyborem.

Lekarz zachwycony imieniem, które wybrali rodzice

Doktor Wojciech Falęcki to jeden z najbardziej popularnych lekarzy ginekologów w Polsce. Od kilku lat prowadzi profil na Instagramie, na którym dzieli się swoim doświadczeniem z pracy oraz przydatną dla kobiet wiedzą medyczną. Kilka tygodni temu opublikował post, w którym pochwalił swoich pacjentów za wybór oryginalnego dziś imienia – Celina.

W sprawie imion słów kilka. Po erze Helenek, Hań, Laurek, wczoraj spotkałem Celinę. Mam słabość do imion które nie są często nadawane. No bo jak ktoś zawoła Antek lub Zuzia to połowa przedszkola zareaguje. Szczęśliwie moje imię również jest mało popularne.

Od początku tego roku mimo pięknego znaczenia imię to nadano zaledwie 100 razy. Celina wywodzi się od łacińskiego słowa “caelum”, czyli “niebo”. Popularność w Polsce zdobyło dopiero w XIX wieku.

Zobacz: Stare, polskie imiona licznie nadawane dzieciom. Nowa moda czy hołd dla tradycji?

Oryginalne imiona dla dziewczynek 2023

W 2023 wśród najczęściej nadawanych imion ponownie dominują Zofie, Zuzanny, Maje i Laury. Inne, bardziej tradycyjne propozycje znajdują się daleko w tyle rankingu.

  • Bogna – w 2023 nadane 7 razy,
  • Leokadia – w 2023 nadane 7 razy,
  • Beata – w 2023 nadane 11 razy,
  • Marcjanna – w 2023 nadane 13 razy,
  • Danuta – w 2023 nadane 20 razy,
  • Lucyna – w 2023 nadane 42 razy,
  • Konstancja – w 2023 nadane 37 razy,
  • Inga – w 2023 nadane 51 razy.

Sprawdź też:

Toasty weselne

Toasty weselne

Witam czytelników ponownie. Jak pisałam we wcześniejszych postach, wesele mojej siostry zbliża się wielkimi krokami (przyszła sobota) i wczoraj zaczęłam zastanawiać się na toastami weselnymi. Co prawda toasty najczęściej wznoszą...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Kameralne przyjęcie weselne

Kameralne obiady weselne tylko dla najbliższych również mają swoje zalety. Wcale nie musisz wynajmować sali weselnej na sto lub dwieście osób. Kameralne przyjęcia weselne w domu lub w ogrodzie miewają...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Co zamiast kwiatów na wesele?

Od kilku lat panuje moda na wręczanie różnych drobiazgów podczas składania Młodej Parze życzeń pod Kościołem, zamiast kwiatów. Przyznam szczerze, że bardzo mi się ta moda podoba. Nie jest tajemnicą,...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general