Położna dosadnie o tym, co myśli o rodzących. Zwraca uwagę na trzy rzeczy

Poród jest jedną z najważniejszych chwil w życiu wielu kobiet, które z niecierpliwością oczekują narodzin maleństwa. Podczas wydawania dziecka na świat oprócz jego zdrowia mogą nam towarzyszyć inne obawy. Często wiążą się one z naszym wyglądem podczas tych momentów. Czy powinnam się ogolić? Jak na moje ciało zareaguje personel? Pewna położna wyjaśniła, jak na porodówce postrzega się rodzące kobiety.

Przygotowania do porodu często rozpoczynamy już na kilka miesięcy przed tą ważną chwilą. Jeśli mamy już gotową wyprawkę i przygotowany kąt dla maleństwa, możemy też zastanawiać się, jak należy przygotować do porodu swoje ciało. Niektóre panie nie wiedzą, czy przed pojazdem na porodówkę powinny się ogolić i jak na ich wygląd zareagują specjaliści. Tiktokerka @themiracleof_ postanowiła rozwiać wątpliwości przyszłych mam.

Sprawdź: Cesarskie Cięcie: Film z porodu

Co myśli położna podczas porodu? Jedna z nich rozwiała wątpliwości

Pierwszy poród może być psychicznie trudny, ponieważ nie wiemy, czego się spodziewać. Nauka w szkole rodzenia czy czytanie specjalistycznych artykułów i książek nie zawsze odpowiadają na wszystkie pytania, bowiem oprócz bezpieczeństwa i zdrowa dziecka możemy się też martwić aspektami dotyczącymi wyglądu naszego ciała. Tiktokerka @themiracleof_ wyjaśniła, jak sytuacja wygląda z punktu widzenia położnych.

W pierwszej kolejności odniosła się do golenia miejsc intymnych. Podczas gdy rodząca kobieta może uważać, że położne zwracają uwagę na włoski, one myślą o tym, jak ciało poradzi sobie z porodem. @themiracleof_ zwróciła też uwagę, że nawet jeśli wydaje nam się, że nie wszystko przebiegnie zgodnie z planem porodu, rzeczywistość może okazać się inna i położne postarają się zapewnić odpowiedni komfort rodzącej, trzymając się jednocześnie sporządzonych przez nią notatek. Nie oceniają też wyglądu piersi rodzących. Jedyne co mają na uwadze, to pomoc w karmieniu nowo narodzonego niemowlęcia.

Sprawdź: Położna mówi, co znajduje podczas porodu wewnątrz kobiet. Nie tylko stringi czy stare tampony

@themiracleof_ Anyone else paranoid? 😅😂 #mumsoftiktok #momsoftiktok #breastfeeding #labour #pregnancy #pregnant #birthtok #childbirth #labourandbirth #laboranddelivery #midwife #midwifery #australia ♬ Say So (Instrumental Version) [Originally Performed by Doja Cat] – Elliot Van Coup

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy. “Dziękuję za to”

Pod nagraniem tiktokerki pojawiło się wiele komentarzy. Internauci postanowili podzielić się własnymi opiniami i doświadczeniami związanymi z porodem.

Dziękuję za to, szczególnie za plan porodu.

To jest takie urocze!

Kocham położne, które pozytywnie patrzą na plan porodu.

Jako studentka dążę do tego, aby kobiety wiedziały, że zawsze zadbam o ich dobro. Nie obchodzą nas głupie rzeczy, takie jak depilacja! Ale kochamy za to plan porodu.

Sprawdź: Zaskakujące zachowanie noworodka. Nawet położne były w szoku. Nagranie hitem w sieci

Zakupy dla niemowląt, Nauka chodzenia

Pchacz czy chodzik?

Pchacz czy chodzik, czyli czy i czym wspomagać naukę chodzenia u dzieci? Pomysł na ten wpis pojawił się po przeczytaniu komentarzy, które dziś pojawiły się na naszym Instagramie. Chodziło o...

Czytaj dalej →
Rozwój niemowląt, Rodzice

Ojcowskie “Bucket List”

Jak tylko Sylwia zaszła w ciążę zacząłem przeglądać blogi parentingowe, głównie ojców. Mój znajomy twierdzi, że blogowanie powinno być zakazane, a mnie za tatasap.pl chciał zastrzelić.:) Blogowanie według niego zabija...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general