Ta niewinna zabawa może rodziców słono kosztować. Mandat wynosi 500 zł

Pogoda za oknem zachęca do wyjścia z domu, więc na placach zabaw czy w parkach można spotkać coraz więcej rodzin z dziećmi i nie tylko. Warto jednak uważać, żeby spaceru nie zakończyć mandatem. Popularny sposób na ochłodzenie się w upalne dni może sporo kosztować.

Fala upałów nie opuszcza Polski. Temperatury w niektórych zakątkach kraju sięgają nawet 30 stopni. Dla wielu osób to wspaniała wiadomość, a szczególnie dla dzieci, które z niecierpliwością wyczekują wakacji. Warto natomiast pamiętać, że niektóre próby schłodzenia się, mogą skończyć się kłopotami finansowymi i jak się okazuje nie tylko.

Sprawdź: Kiedy składać wniosek o 800+? Ważny termin już wkrótce! Spóźnialscy stracą część środków

Czy można kąpać się w fontannie? Część rodziców o tym zapomina. Straż miejska opublikowała post

Dla najmłodszych kąpiel w fontannie zazwyczaj kojarzy się z niewinną zabawą. W gorące dni rodzice często pozwalają schłodzić się dzieciom w miejskich fontannach. Straż Miejska z Poznania we wpisie na Facebooku postanowiła przypomnieć, że nie jest to miejsce ani do zabawy, ani do kąpieli. Fontanny ze względów bezpieczeństwa służą jedynie do celów dekoracyjnych.

Woda w fontannach płynie w obiegu zamkniętym. Nie jest badana, nie nadaje się do picia i nie jest przeznaczona do kąpieli.

Sprawdź: To piękne, staropolskie imię dla dziewczynki odchodzi w zapomnienie. Wymyślił je Jan Długosz

Co grozi za kąpiel w fontannie? Chwila zabawy, a mandat jest całkiem spory

Zgodnie z kodeksem wykroczeń za kąpiel w miejscu niedozwolonym można otrzymać 500 zł mandatu. Finansowe problemy to niejedyne, jakich można się nabawić podczas takiej kąpieli. Obieg zamknięty oznacza, że w wodzie gromadzą się wszelkie zanieczyszczenia od śmieci po nawet zwierzęce odchody. Dziecko pluskając się w fontannie, narażone jest zatem na różnego rodzaju choroby, wirusy oraz bakterie. Strażnicy miejscy apelują więc, aby nie pozwalać pociechom na takie zabawy, a kąpieli zażywać w kąpieliskach do tego przeznaczonych, gdzie woda jest regularnie badana.

Sprawdź: Już wkrótce będzie można złożyć wniosek o specjalny dodatek dla emerytów. KRUS wypłaci go nielicznym

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo