Tyle dostała dodatku nauczycielskiego. “Pocałujcie mnie w d**pę towarzyszu Czarnek”

Z okazji 250. rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej na konta nauczycieli wpłynął dodatek. Jego wysokością podzieliła się jedna z użytkowniczek X (dawniej Twitter), dając dosadnie do zrozumienia, co o nim sądzi.

Wynagrodzenia nauczycieli to temat, który co jakiś czas powraca jak bumerang. Praca z młodzieżą z pewnością nie należy do najłatwiejszych, dlatego pracownicy budżetówki pracujący w tej dziedzinie od wielu lat domagają się podwyżek płac. Mimo licznych rozmów, a nawet protestów, nie ulegają one jednak większym zmianom.

Ile zarabiają nauczyciele 2023? Płaca minimalna zależy od trzech czynników

Obecnie kadra nauczycielska z wykształceniem wyższym, a dokładniej tytułem magistra oraz przygotowaniem pedagogicznym może liczyć na wynagrodzenie minimalne w wysokości:

  • 4550 zł brutto dla nauczyciela dyplomowanego,
  • 3890 zł brutto dla nauczyciela mianowanego,
  • 3690 zł brutto dla nauczyciela początkującego.

Są również dodatki dla nauczycieli, ale ich wysokość pozostawia wiele do życzenia

Nauczycielka posługująca się na platformie X (dawniej Twitter) nickiem Ancyk, udostępniła jakiś czas temu potwierdzenie przelewu. Pokazała na nim kwotę, jaka wpłynęła na jej konto z okazji 250-lecia Komisji Edukacji Narodowej. Postanowiła jednocześnie opatrzyć wpis dosadnym opisem, co sądzi o kwocie dodatku.

Jest. Wyborcza kiełbacha. Poszło w eter 1200, potem miało być 900 na rękę, ostatecznie 766,39. Pocałujcie mnie w doopę towarzyszu @CzarnekP. Przelewam na fundusz wyborczy @KObywatelska.

Można domyślać się, że kwotę przelała na rzecz Koalicji Obywatelskiej ze względu na obietnicę wyborczą partii, a mianowicie, że nauczyciele otrzymają 30 procent podwyżki wynagrodzenia, jeśli wygrają wybory. W komentarzach nie brakowało opinii, które wskazywały, że taka kwota to “ochłap”, a taki przelew to “jakby każdy nauczyciel dostał w twarz”.

Obrączki ślubne, Pierścionki zaręczynowe

Biżuteria na zawsze

Obrączki oraz pierścionek zaręczynowy nosi się – przynajmniej z założenia i tradycji – przez całe życie. Należy więc starannie dobierać tę biżuterię ślubną. U każdego jubilera znaleźć można kilkadziesiąt wzorów...

Czytaj dalej →
Rozrywka

9 Księżniczek Disneya w roli mamy

Isaiah Keith Stephens na swoim Instagramie nazwał siebie Disney Mashup Guy. Nic więc dziwnego, że magazyn Cosmopolitan z okazji Dnia Matki poprosił go o przygotowanie grafik przedstawiających księżniczki (i jedną...

Czytaj dalej →
Wieczór kawalerski i panieński

Wieczór kawalerski

Zostałeś poproszony przez swojego najbliższego przyjaciela o to byś został świadkiem na jego ślubie? Takie wyróżnienie jest dla Ciebie niezwykle ważne. Zdajesz sobie jednak sprawę z tego, że ten wybór...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general