Uczniowie mają powody do radości. W maju czeka ich rekordowo dużo wolnego, w tym dodatkowy długi weekend!

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Większość uczniów z niechęcią myśli o zakończeniu odpoczynku i powrocie do nauki, dlatego z nadzieją przeglądają kalendarz i sprawdzają, kiedy wypada wolne. Chociaż pierwszy semestr może przynieść nieco rozczarowania, to w przyszłym roku uczniów czeka sporo dobrych wiadomości, w tym podwójny długi weekend w maju! Kiedy planować wyjazdy?

Dni wolne w roku szkolnym 2023/2024. Odpoczynku będzie sporo

Rok szkolny 2023/2024 przyniesie uczniom sporo wolnego, ale niestety głównie w drugim semestrze. Pierwsze miesiące kalendarza szkolnego ułożyły się dość niekorzystnie. 14 października, czyli święto popularnie znane jako dzień nauczyciela, wypada w sobotę, co oznacza, że przepada szansa na wolne. Podobnie będzie w listopadzie, ponieważ Święto Niepodległości 11 listopada będzie również w sobotę, a 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych wypada w środę. Oznacza to zatem tylko jeden dodatkowy dzień wolnego aż do przerwy świątecznej, która rozpocznie się 23 grudnia i potrwa do 1 stycznia.

Dużo lepiej pod tym względem zapowiada się drugi semestr, który zacznie się oczywiście od dwutygodniowych ferii. Uczniowie nie będą też długo czekać na kolejną przerwę, która wypada w marcu z okazji Wielkanocy (wolne od czwartku 28 marca i do wtorku 2 kwietnia).

Świetnie zapowiada się również maj, szczególnie pierwszy długi weekend:

  • 1-3 maja – majówka (środa-piątek)
  • 30 maja – Boże Ciało (czwartek) – wolny będzie w większości szkół zapewne także piątek 31 maja.

Uczniów, którzy nie zdają w tym roku matur ani egzaminów ósmoklasisty, czeka także dłuższa przerwa w maju, gdy reszta uczniów będzie pisać testy.

Zobacz: Szykują się poważne zmiany na szkolnych lekcjach WF. Uczniowie i rodzice niezadowoleni. Obawiają się nerwów i upokorzeń

Można już planować wyjazdy

Ministerstwo edukacji udostępniło już także harmonogram nadchodzących ferii. To dobra informacja dla wszystkich planujących zimowe wyjazdy, można już spokojnie ustalić urlop.

Terminy ferii zimowych 2024:

  • 15 – 28 stycznia 2024: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie;
  • 22 stycznia – 4 lutego 2024: podlaskie, warmińsko-mazurskie;
  • 29 stycznia – 11 lutego 2024: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie;
  • 12 – 25 lutego 2024: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.

Sprawdź też:

Fryzury Ślubne

Fryzura ślubna

Fryzura ślubna stanowi dopełnienie stylizacji ślubnej. Podpowiemy, jak ją wybrać… Fryzura ślubna to bardzo ważny element stylizacji. Musi nie tylko pasować do sukni, całej koncepcji wystroju, ale wpisać się w...

Czytaj dalej →
Suknie Ślubne

Ceny sukien ślubnych

Dziś chciałam poruszyć jeden z najważniejszych tematów weselnych, zwłaszcza dla Panny Młodej, czyli temat sukni ślubnych i ich cen. Ile kosztują suknie ślubne? Bez wątpienia każda kobieta chce wyglądać oszałamiająco...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general