Urzędnik nie zgodził się na nadanie tego imienia. “Jest przestarzałe i nikt go już nie używa”. Rzeczywistość jest inna

Gdy rodzice decydują się nadać swoim dzieciom naprawdę oryginalne i rzadko używane dziś imię, mogą napotkać na kilka problemów. Urzędnicy mają prawo odmówić nadania jakiegoś, jeśli uznają je za nieodpowiednie lub zbyt dziwne. Ich decyzja nie zawsze jednak jest prawidłowa. W jednym z USC pewien tata miał problem z zarejestrowaniem córki, ponieważ urzędnik uznał imię za “przestarzałe i nieużywane”. Niestety mylił się.

“Nieznane, przestarzałe, nieużywane”? To imię nie przypadło urzędnikowi do gustu

Pewien ojciec nie mógł nadać córce wybrane z partnerką imienia dla córki, ponieważ nie spodobało się ono urzędnikowi. Para chciała nazwać swoją córkę Augustyna, ale kierownik Urzędu Stanu Cywilnego odmówił, uzasadaniając swoją decyzję tym, że imię jest jego zdaniem przestarzałe i nikt już go nie używa. Okazuje się jednak, że zupełnie się mylił.

Imię Augustyna co prawda nie cieszy się (i nigdy nie cieszyło) szczególną popularnością, ale nadal funkcjonuje. W 2023 roku zostało nadane 2 razy. Imię to jest oczywiście żeńskim odpowiednikem imienia Augustyn. Pochodzące od przydomka nadanemu przez senat rzymski cesarzowi Oktawianowi. Oznacza „dostojny, boski, majestatyczny”.

Zobacz: Rodzice rzadko je wybierają, a to wielka strata. Oto wyjątkowe, tradycyjne polskie imiona żeńskie. Niektóre powoli wracają do łask

Imiona dla dziewczynek rzadko wybierane w 2023 roku

Jeśli rodzicom zależy na tym, aby imię ich dziecka było wyjątkowe i nie nosiło ich jeszcze kilkadziesiąt innych dzieci w szkole, warto zajrzeć na sam koniec zestawienia za ostatnie lata. W 2023 do najrzadziej nadawanych imion dla dziewczynek należały m.in.:

  • Władysława – nadane 2 razy,
  • Ludwika – nadane 2 razy,
  • Balbina – nadane 2 razy,
  • Maryla – nadane 4 razy,
  • Bogumiła – nadane 5 razy,
  • Cecylia – nadane 20 razy.

Sprawdź też:

Zakupy dla niemowląt

Prezent na roczek z Ikei?

Uwaga! Tekst “Prezent na roczek z Ikei? Czemu nie” nie jest sponsorowany. Sieć Ikea za niego nie zapłaciła (chociaż mogłaby:)). Prezent na roczek nie tylko dla dziewczynki Pamiętam jak dziś...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo