Wsypuję to do wody i pryskam mieszkanie. Muchy odlatują w popłochu, kiedy ja odpoczywam

Jak pozbyć się much? Wystarczy zostawić otwarte okno latem, by w kuchni pojawiła się ich cała chmara. Owady wlatują do mieszkań zwabione zapachami i za nic w świecie nie chcą wylecieć same. Na szczęście możesz się ich pozbyć prostymi sposobami.

Praktycznie każdy zna letni problem, jakim są muchy wlatujące do mieszkania. Niektórzy inwestują w łapki i próbują zlokalizować owady, by je unicestwić, podczas gdy inni wybierają odmienne metody. Ja postawiłam na ciekawy odstraszacz zapachowy, dzięki któremu muchy znikają same. Mam wtedy czas odpocząć i nie muszę przejmować się owadami.

Sprawdź: Jak znaleźć komara w sypialni? Zrób jedną rzecz. Szybko pozbędziesz się owada i pogrążysz w błogim śnie

Czy muchy są pożyteczne? Okazuje się, że pełnią ważną rolę

Choć niektórzy uważają muchy za nic nieznaczące owady, pełnią one ważne funkcje. Zapylają niektóre rośliny, które potrzebują ich pomocy do rozmnożenia się. Oprócz tego stanowią ważne źródło pożywienia między innymi dla pająków, żab i ptaków. Gdyby nagle zniknęły, nie wiadomo, czy ekosystem by sobie bez nich poradził. Mimo to mało kto chciałby odczuwać obecność much w domu. Jak się ich pozbyć?

Sprawdź: Mrówki opanowały dom i ogród? Rozpyl produkt z kuchni i zapomnij o insektach

Jak pozbyć się much? Wykorzystaj wodę i ostry pieprz

Ciekawym sposobem na pozbycie się much jest wsypanie do wody pieprzu cayenne. Dzięki temu szybko zapomnisz o sklepowych preparatach i łapkach, bo muchy po prostu odfruną w siną dal. Co dokładnie należy zrobić?

  1. Wlej do butelki z atomizerem gorącą wodę i wsyp nieco pieprzu cayenne.
  2. Poczekaj, aż mieszanka wystygnie i spryskaj miejsca, w których pojawiają się owady. Nie pomiń okien, drzwi i parapetów, czyli miejsc, przez które muchy dostają się do środka.

Okazuje się, że muchy wyczuwając ten zapach uciekną jak najdalej i więcej nie wlecą do środka.

Sprawdź: Szybki i niezawodny sposób na nornice. Wypłosz gryzonie z ogrodu jedną przyprawą z kuchni

Prosty sposób na muchy w domu. Wykorzystaj te zapachy, a odfruną jak najdalej

Innym sposobem na odstraszenie much jest zakupienie olejku eterycznego o zapachu eukaliptusa, mięty pieprzowej lub lawendy. Tych zapachów również nie znoszą. Namocz nimi waciki i rozłóż w kątach, a żaden owad się już nie zbliży. Waciki wymieniaj regularnie i ciesz się mieszkaniem wolnym bez much.

Sprawdź: Czy można dolać wody do ogórków kiszonych? “Kipiące” słoiki da się uratować! Wystarczy jeden sposób

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo