Znasz ukrytą funkcję sklepowego wózka? Zwróć uwagę na jeden element. Sekret zdradziła mi mama

Wizyty w supermarkecie z rodziną to coś, na co niektórzy decydują się nawet kilka razy w tygodniu. Podczas większych zakupów zazwyczaj sięgamy po sklepowy wózek, w którym zmieszczą się nie tylko produkty, ale i mniejsze dzieci, które nam towarzyszą. Wszystko ze względu na dołączone specjalne siedzisko. Okazuje się, że jest pewien element, o którego funkcji wie niewiele osób. Do czego służy?

Jakiś czas temu byłam na zakupach w markecie z mamą. Szykowałyśmy większy obiad urodzinowy dla rodziny, więc postanowiłyśmy wziąć sklepowy wózek. Jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłam, co można zrobić z niepozornym haczykiem przy wózku. Mama śmiała się, że wcześniej o tym nie wiedziałam, a teraz też już ciągle tak robię. Do czego służy niepozorna pętelka? Podpowiadamy.

Sprawdź: W dzieciństwie przyrządzała mi ją mama. Dziś każdy dziwi się nazwą, smakiem i składem tej zupy

Do czego służy pętla w wózku na zakupy? Pełni funkcję, o której mało kto wie

Mało kto zastanawia się, jakie jest znaczenie charakterystycznej pętli, którą można zauważyć w wózku sklepowym. Okazuje się, że znacznie ułatwia zakupy i warto z niej korzystać na co dzień. Do czego służy? Możesz powiesić na niej siatki, dzięki czemu będziesz mieć więcej miejsca w wózku. Sprawdzi się idealnie do transportowania niewielkich, lekkich i delikatnych produktów, takich jak jajka, chleb, mięso, owoce i warzywa. Dlaczego warto korzystać z pętli? Niestety często się zdarza, że zmieszanie w wózku lekkich artykułów z ciężkimi skutkuje zmiażdżeniem ich. Wykorzystując pętlę, unikniesz kłopotu i zapomnisz o nim raz na zawsze. Oprócz tego na pętli możesz powiesić parasol lub torebkę, które przeszkadzają ci w swobodnym robieniu zakupów. Jeśli robisz zakupy bez dzieci, w podobny sposób co pętlę możesz wykorzystać również rozkładane siedzisko w wózku.

Sprawdź: Nowy gang Biedronka 2023. Do sklepów zawitają Mocniaki! Dzieci będą zachwycone maskotkami. Jak je zdobyć?

Metalowa półeczka pod spodem wózka. Nie służy do przewożenia dzieci

W niektórych modelach wózków sklepowych pod spodem znajduje się metalowa półeczka. Niektórzy przewożą na niej dzieci, jednak ma zupełnie inne zastosowanie. Okazuje się, że to świetne miejsce do umieszczenia i przewożenia zgrzewek napojów, które nie dość, że są ciężkie, to jeszcze zajmują wiele miejsca. Dzięki temu nie zmarnujesz miejsca w koszyku wózka.

Sprawdź: Słodycze lata 90. Kultowe smaki, których nie odnajdziemy już w sklepach. Które z nich pamiętasz?

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo