Kiedy nagroda dla nauczycieli? Dla niektórych – nigdy. Ta grupa w ogóle nie może liczyć na pieniądze

Ministerstwo edukacji zdecydowało, że w tym roku z okazji Dnia Nauczyciela pedagodzy otrzymają specjalne nagrody. Dodatek ma trafić do nauczycieli już wkrótce, ale jak się okazuje, nie wszyscy mogą liczyć na przelew. Jeśli jesteś w tym gronie, nie dostaniesz pieniędzy. Kiedy nagroda dla nauczycieli?

Kiedy nagroda dla nauczycieli?

W tym roku 14 października obchodzimy 250. rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. To bardzo ważne święto dla polskiej oświaty, ponieważ była to pierwsza instytucja w Europie przypominająca ministerstwa edukacji, która dała podwaliny pod współczesną edukację w Polsce. Z tej okazji rządzący postanowili przyznać nauczycielom specjalne nagrody w wysokości 1125 zł brutto.

Zgodnie z zapowiedziami resort edukacji miał już przekazać odpowiednie środki do jednostek samorządu terytorialnego, które zarządzają szkołami i to właśnie one będą wypłacać dodatek. Pieniądze powinny trafić na konta nauczycieli maksymalnie do 14 października.

Zobacz: O tyle wzrosną zarobki nauczycieli w 2024! Nie wszyscy będą zadowoleni z podwyżek. “Jak najniższa krajowa”

1125 złotych dodatku dla nauczycieli. Kto otrzyma wypłatę?

Jak wynika z przyjętych przepisów, 1125 zł nagrody otrzymają nie tylko nauczyciele pracujący w szkołach, ale także ci zatrudnieni w przedszkolach. Na dodatkowe pieniądze mogą liczyć także osoby niebędące nauczycielami, o których wspomina art. 15 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe:

W uzasadnionych przypadkach w przedszkolu publicznym może być, za zgodą kuratora oświaty, zatrudniona osoba niebędąca nauczycielem do prowadzenia zajęć rozwijających zainteresowania, posiadająca przygotowanie uznane przez dyrektora przedszkola za odpowiednie do prowadzenia danych zajęć. art. 15 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe

1125 nagrody trafi również na konta nauczycieli zatrudnionych w szkołach niepublicznych.

Niestety nie wszyscy mogą liczyć na finansowe wsparcie z okazji Dnia Nauczyciela. W ustawie zastrzeżono, że nagroda nie przysługuje nauczycielom, którzy w okresie od dnia 1 września 2023 r. do dnia 20 września 2023 r. przebywają nieprzerwanie na urlopie bezpłatnym.

Sprawdź też:

Muzyka na wesele

Piosenki dla rodziców

Pary Młode organizujące wesele prawie zawsze chcą podczas przyjęcia podziękować swoim rodzicom za trud włożony w wychowanie oraz pomoc w przygotowaniu przyjęcia. Podczas podziękowania dla rodziców najczęściej wręczane są upominki...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo