Nasącz tym gąbkę i schowaj do szufladki w pralce. Smród i kamień znikną na dobre

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że o czystość pralki należy dbać regularnie. Niestety na elementach urządzenia pod wpływem wody i detergentów szybko powstają nieestetyczne i brzydko pachnące osady. Jak wyczyścić pralkę? Pomoże gąbka kuchenna i kilka produktów z kuchni.

Niektórzy myślą, że nie trzeba dbać o regularne czyszczenie pralki. Wszystko ze względu na to, że urządzenie samo w sobie służy przecież do czyszczenia. Myślenie jest niestety błędem, a zaniechanie może doprowadzić do powstania trudnych do usunięcia zabrudzeń, które z czasem zwyczajnie zaczną śmierdzieć. Na szczęście problem brudu i brzydkiego zapachu rozwiążesz przy pomocy produktów z domu. Jedną z potrzebnych rzeczy będzie standardowy przedmiot do sprzątania dostępny w wielu domach. Po co gąbka kuchenna do pralki?

Sprawdź: Dlaczego po wypraniu ręczniki śmierdzą? Wyeliminuj jeden błąd. Wtedy ich aromat cię zachwyci

Czym wyczyścić pralkę? Z brudem w szufladce poradzisz sobie gąbką i octem

Szufladka w pralce, do której często wlewamy płyny czyszczące, szybko się brudzi, dlatego trzeba czyścić ją regularnie. Okazuje się, że prostym sposobem możesz uniknąć trudnego i czasochłonnego szorowania. Jak wyczyścić szufladkę na detergenty?

  1. Nasącz dwie gąbki kuchenne octem z kuchni.
  2. Włóż przedmioty do przegródek i poczekaj kilka-kilkanaście minut.
  3. Wyciągnij szufladkę z pralki i delikatnie przetrzyj gąbkami zabrudzenia. Powinny odchodzić bez większego trudu.
  4. Przemyj przedmiot pod bieżącą wodą i odstaw do wyschnięcia.
  5. Po wszystkim umieść pojemnik z powrotem w pralce.

Sprawdź: Ten 1 trik sprawi, że Twoja pralka przestanie skakać podczas wirowania

Jak wyczyścić pralkę, żeby nie śmierdziało? Wykorzystaj kuchenne produkty

Jeśli z twojej pralki wydobywają się nieprzyjemne zapachy, wlej do bębna pół szklanki octu. Dołóż do środka ścierki i inne materiały, które wykorzystujesz do sprzątania domu i nastaw program na 60-90 stopni Celsjusza. Zostaną zdezynfekowane, a pralka będzie czysta. Dla lepszego efektu możesz też dodać do środka około 50 g sody oczyszczonej, która pozbędzie się kamienistego osadu. Po wszystkim otwórz pralkę i poczekaj, aż zapach octu wywietrzeje.

Sprawdź: Co na rybiki cukrowe? Nasącz waciki i rozłóż w zakamarkach. Żaden insekt się nie zbliży

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo