Rodzice oburzeni! Nauczyciel ostentacyjnie złamał kwarantannę i naraził uczniów

Chociaż czwarta fala wirusa rozwija się coraz intensywniej, nie wszyscy podchodzą do zaleceń z taką samą odpowiedzialnością i powagą. Jak się okazuje, czasami nie robią tego nawet ci, którzy powinni szczególnie zwracać uwagę na bezpieczeństwo. W jednej ze szkół na Lubelszczyźnie nauczyciel złamał kwarantannę i mimo zakazu przyszedł do placówki, narażając zdrowie uczniów. Teraz grożą mu konsekwencje dyscyplinarne. Jaką może otrzymać karę?

Nauczyciel złamał kwarantannę. Jakie konsekwencje mu grożą?

Mimo że codziennie przybywają tysiące nowych zakażeń, a setki osób umiera w szpitalach na Covid-19, wciąż nie wszyscy poważnie i odpowiedzialnie podchodzą do zaleceń. Jak donoszą dziennikarze Radia TOKFM, nauczyciel jednej ze szkół w województwie lubelskim złamał kwarantannę i przyszedł do placówki. Natychmiast został poinformowany, że powinien przebywać w domu, ale mimo ostrzeżeń nie opuścił budynku szkoły. Jak się okazało, przebywał na stołówce, na której według planu miał pełnić dyżur, narażając przebywających tam uczniów.

Będąc na kwarantannie, nauczyciel przyszedł do pracy. Został poinformowany, że nie może przebywać w szkole, ale nie poszedł do domu. Udał się do stołówki szkolnej, gdzie pełnił dyżurprzewodnicząca komisji dyscyplinarnej dla nauczycieli Weronika Jezior z lubelskiego kuratorium oświaty dla Radia TOKFm

Cała sprawa miała miejsce jeszcze w październiku. Z ustaleń TOKFm wynika, że zdarzenie dotyczy Szkoły Podstawowej nr 51 w Lublinie, a nauczyciel, który złamał kwarantannę, już od dawna wyrażał się negatywnie na temat obowiązujących obostrzeń. Uczestniczył także w marszu antyszczepionkowców, gdzie podczas rozmowy z dziennikarze otwarcie powiedział, jaki jest jego zawód.

Za złamanie przepisów i narażenie zdrowia dzieci nauczycielowi grożą konsekwencje. Przewodnicząca komisji dyscyplinarnej dla nauczycieli Weronika Jezior z lubelskiego kuratorium oświaty poinformowała, że sprawa już do nich trafiła i będzie rozpatrywana. Jaką karę może otrzymać nauczyciel?

Sprawdź: Kwarantanna dziecka – Jak sprawdzić czy dziecko jest na kwarantannie?

Kara dla nauczyciela

Za złamanie zasad kwarantanny każda osoba może zostać ukarana grzywną. Nauczycielowi, który naraził zdrowie uczniów, grożą jednak również konsekwencje dyscyplinarne. Według ustaleń, na razie wystąpiono o ukaranie go naganą z wpisem do akt, co byłoby najłagodniejszą dopuszczalną konsekwencją. Oprócz tego ustawodawca przewidział jeszcze trzy inne możliwe kary – zwolnienie z pracy, następnie zwolnienie z pracy z zakazem zatrudniania ukaranego w ciągu trzech lat od dnia ukarania, a na końcu najpoważniejsza, czyli wydalenie z zawodu.

Zobacz też: Już jest! Zgoda na szczepienia przeciw Covid dla dzieci w wieku 5-11 lat! Kiedy ruszą zapisy?
Zobacz też: Zasiłek opiekuńczy według nowych przepisów! Podstawą przyznania nie tylko kwarantanna dziecka
Zobacz też: Nauczanie zdalne grudzień 2021: “Nasze nastawienie się zmienia”

Dodaj komentarz

Rozrywka

9 Księżniczek Disneya w roli mamy

Isaiah Keith Stephens na swoim Instagramie nazwał siebie Disney Mashup Guy. Nic więc dziwnego, że magazyn Cosmopolitan z okazji Dnia Matki poprosił go o przygotowanie grafik przedstawiających księżniczki (i jedną...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Obyczaje ślubne

Obyczaje ślubne mimo, że nie zmieniają się zbyt często to jednak można w nich zaobserwować pewne trendy. Sprawdź co takiego się zmienia w najważniejszych elementach ślubu oraz wesela. Suknie ślubne...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo