Plażowicze mają serdecznie dość takich widoków. “To powinno być karalne!”

Wakacje trwają w najlepsze, a upał i słoneczna pogoda zachęcają do spędzania czasu na zewnątrz i wypoczywania nad wodą. Niestety na plaży niektórym zdarza się zapomnieć o zasadach i dobrym wychowaniu, przez co inni plażowicze narażeni są na widoki, których woleliby nie oglądać. Wielu zwraca uwagę, że takie postępowanie jest zwyczajnie niebezpieczne.

Plażowicze tracą cierpliwość. “To niestosowne”

Wysokie temperatury i promienie słońca to idealne warunki, aby odwiedzić pobliskie kąpielisko i spędzić czas na plaży. Z takiej formy wypoczynku bardzo często korzystają przede wszystkim rodzice z dziećmi, dla których pluskanie się w wodzie to największa frajda. To właśnie nieraz staje się przyczyną kontrowersji. Wielu rodziców nie widzi bowiem nic złego w tym, że ich dzieci biegają bez strojów kąpielowych czy chociaż majtek.

Widok całkiem nagich dzieci bawiących się na plaży to niestety dość częste zjawisko. Narzekają na to pozostali plażowicze, którzy czują się z takim towarzystwem niezbyt komfortowo i woleliby tego nie widzieć. Niestety nie wszyscy rodzice rozumieją, że widok ich nagich dzieci może być dla innych kłopotliwy i zwyczajnie niesmaczny. Internauci podkreślają, że takie postępowania to brak szacunku do dziecka oraz jego granic, a także odzieranie go z intymności.

Zobacz: Zawsze noszę pieluchę dla dzieci na plażę. Ten prosty trik oszczędza mi nerwów

Rodzice powinni zdawać sobie sprawę z ryzyka

Osoby komentujące tę sprawę w mediach społecznościowych zwracają uwagę nie tylko na to, że jest to niestosowne, ale także groźne. Nigdy nie wiadomo, kim są ludzie wokół i jakie mają zamiary. W tłumie wypoczywających na plaży osób może przecież znajdować się pedofil, który może zrobić dziecku zdjęcie lub co gorsza zrobić mu krzywdę.

Nagie dziecko biegające na plaży może być bardzo łatwo nagrywane przez osobę, która ma złe intencje. Jest jeszcze kwestia higieny. Dziecko bawi się i często również tarza się w piaskupsycholożka dziecięca dr Aleksandra Piotrowska, cytat za kobieta.wp.pl

Sprawdź też:

Źródła:
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo