Wyczyść garnki napojem za 4 zł. Obrzydliwie przypalony tłuszcz zniknie w 10 minut

Zaledwie chwila nieuwagi i spuszczenie kuchenki z oczu wystarczy, by przypalić garnek i jednocześnie zepsuć potrawę. Praktycznie każda pani domu zdaje sobie sprawę, że doczyszczenie przypaleń z powierzchni nie jest proste. Choć zwykłe szorowanie zajmuje sporo czasu, istnieją inne, prostsze triki. Jak wyczyścić przypalony garnek?

Jedzenie w garnku może przypalić się dosłownie w ciągu minuty. Szybko tracimy wtedy radość z gotowania, bo wiemy, że czeka nas jeszcze mozolne i czasochłonne szorowanie naczynia. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że istnieją proste triki, dzięki którym spalenizna zniknie bardzo szybko. Wystarczy, że skorzystasz z produktów, które możliwe, że już masz. Jak domowym sposobem wyczyścić przypalony garnek?

Sprawdź: Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Wykorzystaj 3 produkty. Żmudne szorowanie odejdzie w zapomnienie

Czym wyczyścić przypalony garnek? Popularny napój w mig pozbędzie się zabrudzeń

Mało kto wie, że szybkim i prostym sposobem na usunięcie nieestetycznych przypaleń z garnka jest wykorzystanie… napoju typu cola. Płyn dzięki swoim właściwościom odrdzewi powierzchnię, a dodatkowo usunie mocne i brzydkie przypalenia. Metoda na pierwszy rzut oka może wydawać się lekko kontrowersyjna, ale jest skuteczna i warta zastosowania. Pamiętaj, by trik stosować tylko na naczyniach ze stali nierdzewnej. Nie powinno się go wypróbowywać na garnkach emaliowanych ii aluminiowych, gdyż mogą zostać przez przypadek uszkodzone.

  1. Wlej do garnka colę tak, by zupełnie pokryła przypalone dno.
  2. Postaw garnek na kuchence i włącz grzanie. Doprowadź do wrzenia.
  3. Gotuj colę na małym ogniu przez 10 minut i co jakiś czas mieszaj dno garnka drewnianą łyżką. Jeśli będziesz podważać przypalenia, zaczną z łatwością odchodzić od powierzchni.
  4. Wyłącz palnik, ostudź płyn, wylej go i umyj garnek wodą z kranu i płynem do mycia naczyń.

Sprawdź: Jak wyczyścić przypalone żelazko? Rozsyp na papierze i wyprasuj. Po minucie będzie zaskakująco czyste

Jak wyczyścić przypalony garnek? Równie nietypowy trik także rozwiąże kłopot

Innym ciekawym trikiem, dzięki któremu wyczyścisz garnek z każdego tworzywa, jest porządne wyszorowanie dna solą kuchenną i ziemniakiem. Metoda wymaga jednak nieco siły. Wystarczy, że obierzesz jedną bulwę, przekroisz ją na pół i posypiesz solą, a następnie rozpoczniesz szorowanie. Rób to do czasu, aż spalenizna całkiem zejdzie. Powinno ci to zająć nie więcej niż kilka minut. Po wszystkim umyj garnek wodą i płynem do mycia naczyń.

Sprawdź: Jak wyczyścić kanapę? Spryskaj wodą i posyp produktem z kuchni. Plamy znikną w okamgnieniu

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo