Czy można mrozić pasztet? Trzeba pamiętać o jednej rzeczy

Przygotowanie domowego pasztetu to dość skomplikowany i czasochłonny proces, dlatego zwykle powstaje w większej ilości. Aby uniknąć zepsucia i marnowania żywności, trzeba pasztet odpowiednio przechowywać. Wiele osób zastanawia się, czy pasztet można mrozić i jak to zrobić, aby jak najdłużej zachował świeżość.

Czy można mrozić pasztet?

Jeśli chcemy cieszyć się smakiem domowego pasztetu dłużej, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby go zamrozić. W ten sposób nie tylko unikniemy marnowania jedzenia, ale także upewnimy się, że czas i wysiłek poświęcony na przygotowania nie poszedł na marne. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach.

Przede wszystkim pasztet należy zamrozić jak najszybciej po przyrządzeniu, jeśli wiemy, że nie jesteśmy w stanie zjeść go w całości. Im świeższy produkt, tym dłużej będzie mógł poleżeć w zamrażalniku bez utraty walorów smakowych.

Zanim włożymy pasztet do zamrażalki warto zapisać datę (np. na opakowaniu, w którym go mrozimy), aby pamiętać, kiedy go wyjąć i rozmrozić.

Zobacz: Czy można zamrozić rybę po grecku? Ten trik może ułatwić zadanie i zadba o smak

Jak zamrozić pasztet?

Przed mrożeniem zaleca się, aby pasztet podzielić na mniejsze kawałki i każdą porcję mrozić w specjalnych woreczkach foliowych lub strunowych. Pasztet można mrozić również w całości w aluminiowej foremce, której używaliśmy do pieczenia. Aby nie przeszedł zapachami innych produktów z zamrażalnika, całą foremkę można zapakować w reklamówkę lub w większy worek strunowy.

Sprawdź: Mrożenie krokietów – Czy krokiety można mrozić?

Jak długo można mrozić pasztet?

Długość przechowywania pasztetu zależy w dużej mierze od rodzaju mięsa. Pasztety drobiowe zachowają świeżość nieco dłużej. Generalnie jednak przyjmuje się, że zamrożony pasztet nie powinien spędzić w lodówce więcej niż dwa miesiące. Po upływie tego czasu może nie tylko stracić swoje walory smakowe, ale po prostu się popsuć.

Zobacz też:

Atrakcje weselne

Stół wiejski na weselu

Przygotowujesz tradycyjne, wiejskie wesele? Pamiętaj o wiejskim stole, który ostatnio coraz częściej pojawia się nie tylko na wiejskich weselach. Stół wiejski to nie tylko smaczne jedzenie, ale również dodatkowy wystrój...

Czytaj dalej →
Dodatki ślubne

Bukiety ślubne

Bukiety ślubne są dobierane do sukni, dodatków i makijażu Panny Młodej oraz do garnituru Pana Młodego. Mogą też nawiązywać do wystroju sali lub kościoła. Na rozmowę z florystą albo kwiaciarką powinnaś...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo