Hydraulik poradził przyjaciółce wsypać to do zlewu. Dziwiłam się, a teraz sama tak robię

Jak odetkać zlew? Do wielu osób pytanie powraca jak bumerang, gdyż problem lubi się powtarzać. Jakiś czas temu hydraulik poradził przyjaciółce, by wsypała do odpływu jedną rzecz. Okazuje się, że problem zniknął tak szybko, jak się pojawił.

Czym odetkać zlew? Zatrzymywanie się wody w odpływie to problem, z którym boryka się wiele osób. Wszystko ze względu na resztki jedzenia, włosy i inne rzeczy, które zatrzymując się w rurach, hamują przepływ wody, a na dodatek wydzielają nieprzyjemny zapach. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że kłopot można rozwiązać, wykorzystując domowe sposoby. Pewien hydraulik poradził mojej przyjaciółce prosty trik. Na czym polega?

Sprawdź: Teściowa zdradziła mi trik na ubrania jak z pralni. Wlewa do żelazka jedną rzecz

Czym odetkać zlew? Wsyp do to środka, a nie uwierzysz własnym oczom

Okazuje się, że prostym i skutecznym sposobem na odetkanie zlewu jest wsypanie do środka kilku pokruszonych tabletek aspiryny. Choć zazwyczaj wykorzystujemy je jako lek przeciwbólowy, niepozorne kapsułki uporają się również i z tym problemem. Wszystko ze względu na ich zawartość, która podczas kontaktu z wodą zacznie wydzielać dwutlenek węgla. Wzrost gazów pomoże udrożnić odpływ, a resztki, których długo nie mogliśmy się pozbyć, znikną tak szybko, jak się pojawiły.

Sprawdź: Szybki i niezawodny sposób na nornice. Wypłosz gryzonie z ogrodu jedną przyprawą z kuchni

Jak odetkać zlew, w którym stoi woda? Wystarczą dwa produkty z kuchennej szafki

Innym sposobem na odetkanie zlewu jest wykorzystanie połowy szklanki soli kuchennej i połowy szklanki sody oczyszczonej. Na czym polega ta metoda? Okazuje się, że korzystały z niej nawet nasze babcie. Wsyp równe proporcje do odpływu, a później zalej je jedną szklanką octu z kuchennej szafki. Poczekaj około 1 godzinę. W tym czasie będziesz słyszeć charakterystyczne syczenie oddziałujących na siebie składników. Gdy czas minie, zalej zlew gorącą wodą z czajnika, by pozbyć się resztek produktów. Szybko okaże się, że odpływ jest udrożniony, a przy okazji nieprzyjemne zapachy zniknęły.

Sprawdź: Kup te cukierki i rozłóż w kuchni. Pułapka z octu na muszki owocówki nie będzie już potrzebna

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo