Kiedy jest wolne od szkoły 2024? Niektórych uczniów w maju czekają drugie ferie

Drugi semestr jest dla uczniów znacznie atrakcyjniejszy pod względem ilości wolnego. Już na początku mogą odpocząć podczas dwutygodniowych ferii zimowych, a niedługo potem rozpoczyna się przerwa z okazji Wielkanocy. Wyjątkowo dobrze zapowiada się jednak tegoroczny maj i nie chodzi wyłącznie o termin majówki. Kiedy jest wolne od szkoły 2024?

Kiedy jest wolne od szkoły 2024?

Po zakończeniu ferii zimowych uczniowie nie będą musieli długo czekać na kolejne dni wolne. Już wkrótce rozpocznie się bowiem przerwa wielkanocna, która potrwa od 28 marca do 2 kwietnia. Następnie uczniowie pochodzą do szkoły zaledwie niecałe cztery tygodnie i rozpocznie się prawdziwy majowy maraton wolnego.

Dni wolne od nauki 2024:

  • 1 – 5 maja – majówka,
  • 30 maja – 2 czerwca 2024 – długi weekend, Boże Ciało,
  • 1 listopada 2024 (piątek) – Wszystkich Świętych,
  • 11 listopada 2024 (poniedziałek) – Święto Niepodległości,
  • 21 grudnia (sobota) – 1 stycznia 2025 (środa) – przerwa świąteczno-noworoczna.

Zobacz: Lektury obowiązkowe matura 2024. Lista dla poziomu podstawowego i rozszerzonego wkrótce się zmieni

W maju nawet dwa tygodnie wolnego

Maj w tym roku układa się wyjątkowo dobrze, ponieważ 1 maja wypada w środę, co oznacza co najmniej 5 dni wolnego. Ze względu na taki układ kalendarza część dyrektorów może również podjąć decyzję o wykorzystaniu tzw. dni dyrektorskich 29 i 30 kwietnia, dzięki czemu uczniowie będą mieli aż tydzień wolnego.

Nie wszyscy wrócą jednak do szkoły od razu po majówce, ponieważ 7 maja rozpoczynają się w całej Polsce matury. Uczniowie, którzy ich nie piszą, będą mieli dodatkowe wolne w dniach 7-9 maja.  Podobnie jest w przypadku szkół podstawowych, gdy trwają egzaminy ósmoklasisty. Młodsze klasy będą miały wolne w terminie 14-16 maja.

To jednak jeszcze nie koniec dobrych wiadomości. W maju wypada drugi długi weekend. Tym razem z okazji Bożego Ciała, które w tym roku obchodzone będzie 30 maja (jak zawsze w czwartek), co daje co najmniej 4 dni wolnego (od 30 maja do 2 czerwca).

Sprawdź też:

Planowanie ślubu oraz wesela

Zaręczyny, oświadczyny i zmówiny

Czym są zaręczyny? Zmówiny przedślubne to spotkanie, na którym rodziny przyszłego małżeństwa omawiają szczegóły dotyczące m.in: terminu ślubu, wesela i spraw majątkowych. Uzgadniają pomiędzy sobą kwestie dotyczące przyszłego małżeństwa. Gdzie są...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo