Nauczycielka zszokowana prezentem od uczniów. “Boję się, że mnie zwolnią i pójdę siedzieć!”

Co roku z okazji zakończenia szkoły uczniowie wręczają nauczycielom upominki. Najczęściej to są bukiety kwiatów, słodkości lub rozmaite akcesoria związane z ich pracą – pióra, długopisy, kalendarze czy książki. Zdarzają się jednak bardziej kosztowne prezenty. Okazuje się, że mogą one nie tylko wprawiać obdarowanych w zakłopotanie, ale także powodować poważniejsze problemy.

Pokazała prezent od uczniów. “Szok!”

Kwiaty, słodkości czy inny prezent dla nauczycieli to już stały element każdego zakończenia roku. Za pomocą tego drobnego gestu uczniowie oraz ich rodzice chcą wyrazić wdzięczność za wysiłek i cierpliwość włożone w pracę. Upominek nie zawsze jednak okazuje się trafiony. Pewna nauczycielka postanowiła podzielić się swoim doświadczeniem w tej kwestii z portalem Mamadu.pl. W liście do redakcji opowiada, że po rozpakowaniu prezentu od uczniów poczuła się naprawdę zakłopotana.

Kobieta była w tym roku wychowawczynią klasy VII, a od września rozpocznie z tą samą grupą ostatni wspólny rok. Na tegoroczne zakończenie uczniowie oraz rodzice podarowali nauczycielce wielki bukiet kwiatów i voucher na wyjazd do spa. Prezent okazał się ogromny zaskoczeniem i kobieta zastanawiała się, czy w ogóle powinna przyjmować tak kosztowny podarunek.

Zobacz: Nauczycielka stanęła w obronie dzieci i zgłosiła przemoc. W nagrodę… dostała wypowiedzenie. “Zaraza obojętności”

“Boję się, że to łapówka”

Kobieta obawia się także, że tak drogi prezent mógłby być potraktowany jak łapówka. W końcu nie był to upominek na pożegnanie, np. po zakończeniu klasy VIII. W przyszłym roku nauczycielka spotka się z tymi samymi uczniami, a czeka ich wyjątkowo trudny rok, upływający pod znakiem przygotowań do egzaminów.

Przecież ten voucher do spa na pewno nie kosztował np. 50 zł, to wejściówka na całodniowy pobyt w ośrodku. Zastanawiam się, czy nie zwrócić go rodzicom, bo uważam, że już same kwiaty są kosztowne. Teraz mam poczucie, że to łapówka, dzięki której moja klasa liczy na to, że w przyszłym roku będę pobłażliwa i dam wszystkim taryfę ulgową.fragment listu nauczycielki, cytat za mamadu.pl

Przed kupnem prezentu dla nauczyciela warto się więc zastanowić, czy to na pewno dobry pomysł i czy nie podstawimy obdarowanej osoby w krępującej, nieprzyjemnej sytuacji.

Sprawdź też:

Źródła:
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo