Piwonie nie kwitną? Lepiej napraw ten błąd. Jeszcze zdążysz je uratować

Wiele osób stawia na uprawę piwonii, które są bardzo ładną ozdobą ogrodów i wnętrz. Niestety zdarza się, że rośliny nie kwitną. Wszystko ze względu na błędy pielęgnacyjne. Na naprawienie ich masz jeszcze czas. Co zrobić, żeby piwonie kwitły? Podpowiadamy.

Istnieje wiele powodów, przez które piwonie nie kwitną. Najczęstszymi są błędy w uprawie i wybór nieprawidłowego stanowiska dla rośliny. Mimo że piwonie postrzega się jako niezbyt wymagające, na kilka aspektów pielęgnacyjnych warto zwrócić uwagę, by uniknąć późniejszych problemów. Sprawdź, dlaczego piwonia nie kwitnie i zmień nawyki, a w kolejnym sezonie nie doliczysz się kwiatów.

Sprawdź: Zanieś wodę po kiszonych ogórkach do ogrodu. Dla niektórych odpad, dla innych drogocenny płyn

Dlaczego piwonia nie kwitnie? Napraw te błędy, a będzie piękna

W przypadku piwonii, które mają ponad dwa lata i wciąż nie kwitną, warto zwrócić uwagę na trzy aspekty.

  • Stanowisko – Piwonia nie zakwitnie, jeśli nie będzie miała odpowiednich ilości światła. Jeśli jest zasłonięta przez inne rośliny lub budynki, należy rozważyć jej przesadzenie do jaśniejszego stanowiska. Jeśli światło będzie na co dzień oświetlać piwonię, z pewnością rozkwitnie.
  • Podlewanie – Ziemia obok piwonii powinna być stale wilgotna, ale nie przelewana. Nie należy zapominać o podlewaniu zwłaszcza w ciepłe i suche dni. Rób to wczesnym rankiem lub późnym wieczorem i najlepiej 2 razy w tygodniu.
  • Nawożenie – Przenawożona piwonia na pewno przestanie kwitnąć. Zwróć uwagę, by nie dostarczać jej zbyt dużej ilości potasu i azotu. Najlepszym wyborem dla piwonii jest nawóz wieloskładnikowy o odpowiednich proporcjach.

Sprawdź: Zrób jedną rzecz. Rododendron zakwitnie ponownie i dłużej będzie cieszył oko

Jak pielęgnować piwonie? Dzięki temu będą regularnie kwitły

Pielęgnacja piwonii jest istotna już na samym etapie sadzenia rośliny. Zwróć uwagę, by stanowisko miało odpowiednią ilość światła i odległość od innych roślin, a także została posadzona na odpowiedniej głębokości. Nie zapominaj o odpowiednim nawadnianiu i stosuj nawozy wieloskładnikowe. Dobrym wyborem jest naturalny nawóz z fusów z kawy.

Sprawdź: Czego nie podlewać drożdżami? Zamiast pomóc, mieszanka zniszczy te plony

Toasty weselne

Toasty weselne

Witam czytelników ponownie. Jak pisałam we wcześniejszych postach, wesele mojej siostry zbliża się wielkimi krokami (przyszła sobota) i wczoraj zaczęłam zastanawiać się na toastami weselnymi. Co prawda toasty najczęściej wznoszą...

Czytaj dalej →
Rozrywka

Problemy młodych rodziców

W ostatni piąteczek na naszym ołpen spejsie zasłyszałem ten oto rodzicielski suchar:   Przypomniał mi on wpis, który czytałem na jakimś blogu rodzicielskim. Wpis dotyczył rzeczy, które rodzice robią TYLKO przy pierwszym dziecku. Było...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Zaręczyny, oświadczyny i zmówiny

Czym są zaręczyny? Zmówiny przedślubne to spotkanie, na którym rodziny przyszłego małżeństwa omawiają szczegóły dotyczące m.in: terminu ślubu, wesela i spraw majątkowych. Uzgadniają pomiędzy sobą kwestie dotyczące przyszłego małżeństwa. Gdzie są...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general