Rodzice nie wierzyli własnym oczom. Tyle trzeba zapłacić za najdroższy miejski żłobek w Polsce. “Ceny z kosmosu”

Od kilku tygodni wśród mieszkańców miast Imielin trwa burzliwa dyskusja na temat opłat pobieranych przez lokalny żłobek – informuje portal Radia Eska. Zdaniem rodziców ceny są zdecydowanie zbyt wysokie, biorąc pod uwagę, że jest to placówka miejska, którą dofinansowują lokalne władze. Dyrekcja oraz burmistrz odpierają te zarzuty i uzasadniają duże koszty wysokim standardem. Czy rzeczywiście jest to najdroższy żłobek publiczny w Polsce?

Rodzice narzekają na ceny żłobka. “Tylko dla bogaczy”

Zapewnienie opieki małemu dziecku to nieraz nie lada wyzwanie. Kiedy żadne z rodziców nie może pozostać w domu, nie można także poprosić o pomoc dziadków, pozostaje zatrudnienie niani lub zapisanie malucha do żłobka. Koszt placówki jest zazwyczaj znacznie niższy, dlatego ta opcja jest zdecydowanie popularniejsza. Posłanie dziecka do publicznej placówki zazwyczaj wiąże się z jeszcze mniejszymi kosztami, ale – jak się okazuje – nie wszędzie rodzice mogą liczyć na atrakcyjne ceny.

O sprawie, która od kilku tygodni wywołuje żywą dyskusję wśród mieszkańców Imielina, poinformował portal Radia Eska. Jej przyczyną stał się cennik opłat za miesięczny pobyt dziecka w lokalny, nowo powstałym żłobku. Placówka była długo wyczekiwaną inwestycją, ponieważ budowa zaczęła się już 3 lata temu. Niestety po otwarciu okazało się, że nie spełnia oczekiwań części mieszkańców, którzy uważają, że jak na żłobek miejski, ceny są horrendalnie wysokie.

Jak wynika ze specjalnej uchwały w tej sprawie, miesięczny koszt pobytu dziecka do 10 godzin dziennie wynosi 1500 zł. To jednak jeszcze nie koniec opłat. Zgodnie z zapisami za każdą dodatkową godzinę rodzice będą musieli dopłacić 40 zł, a do rachunku trzeba także doliczyć 14 zł dziennie za wyżywienie.

Zobacz: 400 zł na żłobek. Jak złożyć wniosek o dofinansowanie do żłobka?

Najdroższy żłobek publiczny w Polsce?

Dyskusja na temat opłat za żłobek w Imielinie trwa już od czerwca, gdy w sesji rady miasta wzięli udział oburzeni rodzice. Mieszkańcy wyrażali także swoje niezadowolenie z powodu tak późnego poinformowania o cenach – koszt został podany dopiero po zakończeniu rekrutacji. Władze miasta tłumaczą, że wysokość opłat wynika z wysokiego standardu i przypominają, że inwestycja pochłonęła ponad 17,5 mln zł z budżetu.

Warto jednak dodać, że mieszkańcy Imielina mogą liczyć na wyższe dopłaty ze strony urzędu miasta. Ostatecznie zapłacą o 600 zł mniej za każdy miesiąc. Jeśli skorzystają z dofinansowania na żłobek lub Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego, mogą jeszcze obniżyć koszty, choć i tak będą one wyższe niż w publicznych placówkach w okolicy. Jak informuje eska.pl, w Jaworznie taki pobyt kosztuje 440 zł, a w Mysłowicach – 410 zł.

Sprawdź też:

Źródła:
Muzyka na wesele

Piosenki dla rodziców

Pary Młode organizujące wesele prawie zawsze chcą podczas przyjęcia podziękować swoim rodzicom za trud włożony w wychowanie oraz pomoc w przygotowaniu przyjęcia. Podczas podziękowania dla rodziców najczęściej wręczane są upominki...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Kto finansuje ślub i wesele?

Kto finansuje ślub i wesele? Najtrudniejszym podczas przygotowań wesela i mogącym być powodem nieporozumień tematem jest podział kosztów. Istnieje wiele możliwości takiego podziału od najbardziej tradycyjnych do zupełnie nowatorskich. Niezależnie...

Czytaj dalej →
Pielęgnacja noworodka

Kąpiel noworodka

Kąpiel noworodka osobiście kojarzy mi się z czymś bardzo ważnym, pełnym napięcia. Pamiętam, jak prawie 20 lat temu rodzice kąpali po raz pierwszy moją młodszą siostrę. Atmosfera, która tej kąpieli...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general