Zamiast do zupy, wrzuć do wody i podlej surfinie. Po tej przyprawie za 2 zł rozrośnie się błyskawicznie

Najlepszy nawóz do surfinii? Znajdziesz go w kuchennej szafce. Trik za 2 zł sprawi, że uratujesz nawet marniejące kwiaty. Popularna przyprawa i odrobina wody to sekret ogrodników.

To właśnie podlewanie surfinii jest kluczem do sukcesu w jej uprawie. Roślina nie znosi suszy, a więc regularnie należy dostarczać jej wodę. Latem należy to robić nawet dwa razy dzienie – rano i wieczorem. Trzeba przy tym zwrócić uwagę, aby nie polewać wodą kwiatów ani liści, a jedynie ziemię. Ponadto wodę warto wzbogacić o naturalną odżywkę. Tę zaś można przygotować z pomocą przyprawy, którą większość z nas ma w kuchni.

Sprawdź: Czym najlepiej nawozić lawendę? Pokrusz i zalej wodą. Ta mieszanka to niezawodny patent ogrodników

Naturalny nawóz do kwiatów kwitnących. Sprawdzi się nie tylko do surfinii

Wiele osób zasila kwiaty kupnymi nawozami i odżywkami. Zamiast jednak po chemię, polecamy bardziej naturalne i równie skuteczne metody. Jedną z nich jest nawóz z… liści laurowych. Choć najczęściej wykorzystujemy je podczas gotowania zup i mięs, to jest to także świetna baza do odżywki dla surfinii, begonii czy storczyków. Wystarczy 5 liści laurowych zalać litrem wrzątku i odstawić na minimum dobę. Po tym czasie roztwór powinien nieco ściemnieć. Liście możemy już wyjąć, a nawóz jest gotowy do użycia. Należy natomiast pamiętać, aby stosować go nie częściej niż trzy razy w tygodniu.

Sprawdź: Ta roślina bije na głowę petunie i pelargonie. Udekoruj nią balkon i rabaty. Sąsiedzi zzielenieją z zazdrości

Czym podlewać surfinie? Pomocny będzie nawóz z fusów po kawie

Nawóz bogaty w azot, wapń, potas czy żelazo? Taką bombę witaminową dla kwiatów przygotujesz bez większego wysiłku. Miłośnicy kawy fusiastej, zamiast wyrzucać po resztki po ulubionym trunku, powinni dwie łyżeczki fusów zalać szklanką wody. Odstawiamy całość na kilka godzin i po tym czasie możemy podlać nim roślinę. Tutaj również należy zachować umiar. Nawóz z fusów kawy można stosować maksymalnie dwa razy w miesiącu.

Sprawdź: Jak ochronić murawę? W czasie suszy nie musisz jej podlewać. Wystarczą dwa inne triki

Planowanie ślubu oraz wesela

Jak przystroić dom Panny Młodej?

Przystrojenie domu Panny Młodej oraz ewentualnie Pana Młodego leży w kwestii świadków. Przynajmniej taka jest tradycja. Nie musimy się jej sztywno trzymać. Często zdarza się, że to sami zainteresowani, czyli...

Czytaj dalej →
Muzyka na wesele

15 pytań do DJa weselnego

DJ na weselu to coraz bardziej popularna forma oprawy muzycznej na tego rodzaju przyjęciach. Coraz częściej można spotkać oferty w których DJ prowadzi imprezę na przykład z akordeonistą, gitarzystą lub...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general