Czarnek chce organizować międzypokoleniowe zajęcia z WF. Na poprawę kondycji Polaków przeznaczy 50 mln zł

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ogłosił, że w nadchodzącym roku jego resort przeznaczy aż 50 mln złotych na rozszerzenie programu “WF z AWF”. Nowa edycja ma objąć także dorosłych i seniorów. Środki mają być przeznaczone na specjalne szkolenia nauczycieli wychowania fizycznego, którzy mają zadbać o kondycję nie tylko dzieci, ale także starszych Polaków.

Program ,,WF z AWF” na dorosłych i seniorów

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek 10 października wziął udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego w Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Podczas swojego przemówienia ogłosił, że jego resort przeznaczy w tym i przyszłym roku aż 50 milionów złotych na rozszerzenie programu ,,WF z AWF” na dorosłych i seniorów.

Rozszerzamy “WF z AWF” na dorosłych i seniorów, i w przyszłym roku przeznaczamy na to 50 mln zł. Za te środki finansowe akademie wychowania fizycznego w całej Polsce przeszkolą wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego pod kątem poprawiania kondycji fizycznej dorosłych i seniorów, i działania międzypokoleniowego “Aktywne pokolenia”Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek

Przyznane środki mają służyć otwieraniu nowych międzypokoleniowych klubów sportowych. Zostaną przeznaczone także na szkolenia dla nauczycieli oraz na rozwój infrastruktury sportowej.

Zobacz: Zwolnienie z WF – kto może je wystawić? Jak uzyskać zwolnienie całoroczne? Procedura może zostać utrudniona

50 mln zł na poprawę kondycji Polaków

Zgodnie z zapowiedziami ministra Czarnka profesorowie akademii wychowania fizycznego w całej Polsce będą prowadzić kursy, w trakcie których nauczyciele nauczą się prowadzenia zajęć dla międzypokoleniowych grup składających się z seniorów i rodziców z dziećmi.

Program “WF z AWF” to nie nowość, a działania w jego ramach są prowadzone już od dłuższego czasu. Do tej pory stworzono aż 30 tys. klubów sportowych dla 500 tys. dzieci. Wszystkie podjęte działania mają na celu zachęcenie Polaków w różnym wieku do regularnej aktywności fizycznej i poprawę ich kondycji, a w szerszej perspektywie także ich zdrowia.

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo