Ponad 1100 zł specjalnego dodatku trafi nie tylko do nauczycieli. Kto jeszcze otrzyma pieniądze?

Z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej nauczyciele otrzymają specjalne nagrody pieniężne. Dodatek w wysokości 1125 zł zostanie wypłacony nie tylko nauczycielom pracującym w szkołach, ale także innym pracownikom. Kto jeszcze otrzyma pieniądze?

1125 zł dodatku nie tylko dla nauczycieli w szkołach

14 października tego roku obchodzimy 250. rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, czyli pierwszy w Europie organ władzy oświatowej o charakterze zbliżonym do dzisiejszego ministerstwa edukacji. Decyzją rządzących nauczyciele otrzymają z tej okazji specjalne nagrody pieniężne w wysokości 1125 zł brutto, czyli 900 netto.

Dodatek otrzymają nauczyciele szkół publicznych i niepublicznych, ale także nauczyciele pracujący z dziećmi w przedszkolach – również tych publicznych i prywatnych. Jak informuje portal samorzad.infor.pl, pieniądze otrzymają także nauczyciele zatrudnieni w “publicznych innych formach wychowania przedszkolnego prowadzonych przez osoby fizyczne oraz osoby prawne niebędące jednostkami samorządu terytorialnego oraz niepublicznych innych formach wychowania przedszkolnego”.

Zobacz też: Zła wiadomość dla uczniów. Rok szkolny 2023/2024 nie zapowiada się wesoło

Kto jeszcze może dostać świadczenie?

Nagrodę mogą otrzymać także osoby, o których mowa w art. 15 ustawy Prawo oświatowe. Zgodnie z przepisami w uzasadnionych przypadkach w przedszkolu i szkole publicznej publicznym można zatrudnić osobę niebędącą nauczycielem, aby prowadziła zajęcia dodatkowe pod warunkiem, że ma ona odpowiednie kwalifikacje i przygotowanie, a zgodę wyda dyrektor.

Co ważne, według przygotowanego projektu ustawy dodatek z okazji nadchodzącego święto mogą więc otrzymać również osoby zatrudnione na tych specjalnych warunkach.

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo