Taki przypadek możliwy jest raz na 64 mln ciąż. Niestety często wiąże się z dużym ryzykiem

Długo wyczekiwana ciąża to dla rodziców prawdziwy cud. Uczucia tego doświadczyła pewna para ze Stanów Zjednoczonych. Gdy małżonkowie dowiedzieli się, że powitają na świecie trojaczki, zalała ich fala szczęścia. Niestety radość nie trwała długo, na rodziców czekała dramatyczna wiadomość.

Taka ciąża zdarza się raz na 64 miliony przypadków

Ludzki organizm to wciąż ogromna zagadka, która nieraz zaskakuje nawet doświadczonych lekarzy. Potwierdza to niezwykły przypadek Kellee Briggs, która podzieliła się w internecie swoją wyjątkową historią. Kobieta prowadzi na Instagramie konto o nazwie twiceblessedtripletmom, co można przetłumaczyć jako  “mama podwójnie pobłogosławiona trojaczkami”.

Jak przekazuje portal eDziecko, w 2019 roku Kellee dowiedziała się, że po raz pierwszy jest w ciąży. Wraz z mężem nie posiadali się z radości, ponieważ o wymarzoną pociechę starali się od dłuższego czasu, a rodzicielstwo było ich wielkim marzeniem. Podczas badania USG w gabinecie ginekologa zalała ich potrójna fala szczęścia, okazało się bowiem, że kobieta jest w ciąży mnogiej i urodzi trojaczki.

Zobacz: W ciąży głodziła się i nie dbała o higienę. Polska monarchini nigdy nie dowiedziała się, co stało się z dzieckiem

Potrójna radość w cieniu tragedii

Niestety ogromna radość szybko zamieniła się w smutek i łzy. Ciążom mnogim bardzo często towarzyszą komplikacje i nie inaczej było w tym przypadku. Podczas kolejnych badań okazało się, że dwa zarodki obumarły. Na świat przyszło tylko jedno dziecko.

Wkrótce okazało się, że Kellee znów jest w ciąży. Ku zaskoczeniu wszystkich, w tym również lekarzy, na świat ponownie miały przyjść trojaczki. Jak wynika ze statystyk, dwie takie ciąże mnogie u jednej kobiety zdarzają się raz na 64 miliony przypadków. Ciąża na szczęście przebiegła bez komplikacji i zakończyła się pomyślnie, a w 2021 roku para powitała na świecie dwóch synów i córkę.

Sprawdź też:

Źródła:
Rozrywka

9 Księżniczek Disneya w roli mamy

Isaiah Keith Stephens na swoim Instagramie nazwał siebie Disney Mashup Guy. Nic więc dziwnego, że magazyn Cosmopolitan z okazji Dnia Matki poprosił go o przygotowanie grafik przedstawiających księżniczki (i jedną...

Czytaj dalej →
Dieta w ciąży, Co jeść podczas karmienia piersią?

Kawa w ciąży i przy karmieniu piersią

Kaaaaaawy! Tym słowem witają się o poranku pracownicy większości firm. Pewnie Was zaskoczę, ale nigdy nie piłem kawy. Fakt ten zaskoczy Was zapewne mocniej gdy dowiecie się, że pracuję od 7:00, a...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general