Sennik: WODA – Co oznacza sen o wodzie?

Często sny są odzwierciedleniem naszych obaw czy oczekiwań. Czasem symbolika snu jest bardzo jasna i nie pozostawia wątpliwości co do interpretacji, czasem jednak śnią się takie rzeczy i sytuacje, którym trudno jednoznacznie przypisać oczywiste wytłumaczenie. Zanim jednak ogarnie cię przerażenie lub euforia, sprawdź znaczenie snu w senniku i wszystko będzie jasne!

Nieraz miły sen jest zwiastunem czegoś nieprzyjemnego, czasem zaś odwrotnie – straszna z pozoru sytuacja pozwala spodziewać się pozytywnych zwrotów sytuacji. Jednym z bardzo często pojawiających się we śnie motywów jest woda. Trudno nadać jedno znaczenie takiemu marzeniu sennemu – wszystko zależy od konkretnej sytuacji w danym śnie. Woda brudna, czysta, tonięcie, woda z kranu, powódź, ogień i woda… Sprawdź, jakie znaczenie według sennika mają sny o wodzie!

Sen o wodzie – co podświadomość chce ci przekazać?

Zazwyczaj woda we śnie kojarzy się z nieprzyjemną sytuacją – to ostrzeżenie przed jakimś zagrożeniem. Jednak nie zawsze tak jest: sen o wodzie równie dobrze może być zwiastunem czegoś miłego. Wszystko zależy od kontekstu, w jakim woda pojawia się we śnie. Najczęściej pojawiająca się symbolika wody to:

Sennik: woda brudna, mętna

Często śni ci się mętna, brudna woda, do której wpadasz lub w której toniesz i nie jesteś w stanie się z niej wydostać? Sennik wyjaśnia znaczenie snu o brudnej wodzie tym, że prawdopodobnie znajdujesz się w trudnej dla siebie sytuacji, która jest niezgodna z twoją moralnością. Być może masz poczucie życia w grzechu i z tego powodu ciężko ci na duszy.

Tonięcie w brudnej wodzie może oznaczać także niemożność poradzenia sobie ze swoimi problemami, przytłoczenie jakąś trudną sytuacją. Takie marzenie senne często przytrafia się także osobom niepewnym siebie i nieco obawiającym się stawiania czoła życiu.

Inna interpretacja snu o wodzie mówi, że mętna, brudna woda we śnie to ostrzeżenie przed chorobami – zarówno ze strony psychiki, jak i ciała. Zwiastuje smutek i rozterki.

Czysta woda we śnie

Jeśli przytrafił ci się sen o czystej, przejrzystej wodzie, to zwiastun czegoś zupełnie przeciwnego niż przypadku brudnej wody pojawiającej się w marzeniu sennym. Zazwyczaj oznacza to, że jesteś zadowolony ze swojego życia, wszystko ma swój czas i miejsce, a ty odczuwasz wewnętrzną równowagę. Znaczenie snu o czystej wodzie interpretowane jest również jako zwiastun dobrego czasu w związku i w karierze. Wpadnięcie we śnie do czystej wody ma znaczenie przeciwne do snu o brudnej wodzie – w tym przypadku to zapowiedź szczęścia i niespodziewanych, wspaniałych wieści.

Sennik: zamarznięta woda

Śniła ci się tafla zamarzniętej wody, stąpałeś po lodzie, lub wszystko dookoła było zamarznięte? To prawdopodobnie sygnał, że żyjesz według zbyt sztywnych zasad. Twoja zachowawczość, nadmierny racjonalizm, a nawet zbytnia oziębłość sprawiają, że nie potrafisz cieszyć się życiem tak, jak powinieneś. Podświadomość chce ci przekazać, że czas nieco odpuścić i zacząć cieszyć się drobiazgami.

Sen o ciepłej wodzie

Jeżeli śni ci się, że kąpiesz się w ciepłej wodzie lub widzisz wodę, co do której wiesz, że jest ciepła – to bardzo dobry znak. Taki sen interpretuje się jako zwiastun szczęścia, przede wszystkim w życiu uczuciowym. Jeśli jesteś w związku, możesz spodziewać się pięknych chwil i zacieśnienia relacji. W związkach z dłuższym stażem można spodziewać się nawet oświadczyn i ślubu! Jeśli nie masz pary, a we śnie pojawił się motyw ciepłej wody, być może twoja miłość niedługo cię znajdzie.

Znaczenie snu o zalaniu mieszkania wodą

Zalanie mieszkania wodą – z pękniętej rury czy nie zakręconego kranu, to w życiu realnym jedna z najmniej przyjemnych sytuacji, której każdy się obawia i stara się jej zapobiegać. Sen o zalanym mieszkaniu nie jest odzwierciedleniem tej obawy wprost. Oznacza coś zupełnie innego – kłopoty w rodzinie związane z dużą i znaczącą kłótnią (jeśli śni ci się przelewająca się woda). Ujrzenie zalanego mieszkania to z kolei zwiastun sporych kłopotów.

Sen o rwącym potoku wypływającym z mieszkania

Rzeka wypływająca z mieszkania brzmi dość absurdalnie, a znaczenie takiego snu wcale nie jest łatwe do zinterpretowania – bo jest on niejasny. Jeśli we śnie widzisz rzekę wypływającą z twojego mieszkania, oznacza to tyle, że jesteś osobą lubiącą mieć władzę i prawdopodobnie już niebawem staniesz przed zadaniem zarządzania ludźmi. To wbrew pierwszemu skojarzeniu bardzo pozytywne marzenie senne.

Sen o potopie

W realnym życiu rwące fale wylewające się na brzeg i potop to żywioł, nad którym nie ma szans zapanować. Wzburzona woda niszczy wszystko po drodze, zabierając przy tym wiele żyć. Sen o potopie jest dość wiernym odzwierciedleniem rzeczywistości: oznacza próbę ucieczki przed problemami, a przede wszystkim przed natłokiem uczuć i emocji. Być może twoja sytuacja uczuciowa jest skomplikowana i nie wiesz, co dalej robić.

Sennik: woda w morzu

Morze to synonim piękna, ale i niebezpiecznej głębi – zwłaszcza nocą. Piękne fale bywają zwodnicze i mogą wyrządzić wiele szkód. Jeśli więc śni ci się morze, bądź czujny. Ogromna, otwarta woda, niezbadana głucha i ciemna głębia morza we śnie, to ostrzeżenie przed możliwymi problemami, bądź strachu o swoją przyszłość. Jeśli znajdujesz się w sytuacji, w której czegoś bardzo się boisz, sen w którym widzisz morze (szczególnie ciemną nocą) może być odzwierciedleniem twoich odczuć – stoisz przed niepewnym, niezbadanym i boisz się zrobić kroku w przód. Spoglądanie na spokojną i jasną wodę morską zwiastuje spokój i harmonię, sztorm – bałagan i zawirowania w życiu emocjonalnym.

Sen o powódzi

Kolejnym snem związanym z obecnością wody jest ten o powodzi. Jeśli we śnie widzisz wylewającą się z brzegów wodę, uciekasz przed powodzią lub znajdujesz się pośrodku zalanego terenu, może to być odzwierciedlenie przytłaczających się spraw. Nie potrafisz uciec przed czymś, co cię martwi i przerasta. Uwaga – problemy piętrzą się jak fale, a gdy dojdą do górnej granicy – uderzają tak samo jak fala, tworząc niszczycielski żywioł. Jeśli masz niedokończone sprawy, które cię męczą, taki sen to ostrzeżenie przed niedopuszczeniem do nagromadzenia się problemów, które mogą uderzyć jak spiętrzona fala.

Toniesz w wodzie, która pochodzi z wylanej przez nadmierne wezbranie rzeki? Taplanie się w niej bez możliwości ruchu to sygnał ostrzegawczy przed znalezieniem się w bardzo trudnej sytuacji, z której wyjście będzie niemożliwe!

Ogień gaszony wodą

Ogień i woda to dwa ogromne, przeciwstawne sobie żywioły. Obydwa tak samo niszczycielskie, niebezpieczne i nieokiełznane, choć skrajnie różne. Jeśli we śnie widzisz ogień gaszony wodą, to można przypisać mu symbolikę oczyszczenia – podobnie, jeśli po prostu jednocześnie widzisz ogień i wodę.

Przeglądanie się w tafli wody we śnie

Jeżeli śni ci się, że przeglądasz się w tafli jeziora niczym w lustrze i widzisz swoje odbicie – to prawdopodobnie znak, który ma cię ostrzec przed popełnieniem błędu. Może także odzwierciedlać sytuację, w której oszukujesz sam siebie, jednak nie chcesz się do tego przyznać. Takie odzwierciedlenie wizerunku w wodzie to spojrzenie na siebie oczami osób trzecich i skłonienie do refleksji.

Dodaj komentarz

Sennik

Sennik – włosy

Oglądanie włosów we śnie jest uważane za odzwierciedlenie stanu psychicznego albo fizycznego śniącej osoby. Włosy są również symbolem siły i energii, a także obrazem duszy. Sennik: włosy Sennik mówi, iż...

Czytaj dalej →
Sennik

Sennik – pająk

Większość z nas boi się pająków i za wszelką cenę unika kontaktu z nimi. Pająki kojarzą się negatywnie, budzą odrazę i lęk i to właśnie te uczucia towarzyszą najczęściej snom,...

Czytaj dalej →
Obrączki ślubne, Pierścionki zaręczynowe

Biżuteria na zawsze

Obrączki oraz pierścionek zaręczynowy nosi się – przynajmniej z założenia i tradycji – przez całe życie. Należy więc starannie dobierać tę biżuterię ślubną. U każdego jubilera znaleźć można kilkadziesiąt wzorów...

Czytaj dalej →
Pojazdy Ślubne

Tramwajem do ślubu? A czemu nie…

Wracałam ostatnio tramwajem z pracy, siedziałam za konduktorem, gdzie natrafiłam na napis: Wynajmnij tramwaj na swoją imprezę. Wynajmujemy tramwaje nowe i zabytkowe. To idealna okazja, aby zaskoczyć gości na urodzinach, imprezach firmowych...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general