Zastąp poranną kawę tym owocem! Dodaje więcej energii i nie obciąża żołądka. Wystarczą 3 sztuki

Wypicie aromatycznej, gorącej kawy to dla wielu z nas obowiązkowy punkt każdego poranka. Nie tylko dodaje energii, ale stanowi także pewien rytuał pobudzający umysł do działania przez cały dzień. Niestety spożywanie kawy w nadmiarze nie wpływa zbyt pozytywnie na organizm, dlatego warto nieco ograniczyć jej ilość lub stawiać na zdrowsze opcje. Jedną z nich może być ten niepozorny owoc – wystarczą już 3 sztuki dziennie, aby się obudzić.

Ten owoc działa lepiej niż poranna kawa

Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez kubka gorącej kawy. Ten codzienny rytuał dodaje energii i pomaga się rozbudzić, ale trzeba zachować ostrożność – kawa pita w nadmiarze może niekorzystnie odbić się na naszym zdrowiu. Przede wszystkim może powodować rozdrażnienie i nerwowość, a także wywoływać problemy ze snem. Nie jest również najlepsza dla naszego żołądka, często powodując podrażnienia i obciążając układ pokarmowy. Z ostrożnością do kawy powinni podchodzić szczególnie osoby, które mają wolny metabolizm – nadmiar napoju zwiększa ryzyko ataku serca.

Co jednak zrobić, jeśli nie wyobrażamy sobie życia bez kawy, zwłaszcza o poranku? Mamy dobrą wiadomość! Da się ograniczyć kawę i jednocześnie nie pozbawiać się codziennego zastrzyku energii. Wystarczy, że zamiast filiżanki espresso zjesz trzy sztuki suszone śliwki. Owoce dzięki zawartym cukrom pobudzają podobnie jak kawa, ale unikamy przy tym niekorzystnych efektów takich jak przyspieszone bicie serca czy ból żołądka.

Zobacz: Najlepsze napoje na upały? Już nie tylko woda! Te domowe mikstury działają jeszcze skuteczniej

Inne pozytywne właściwości śliwek

Regularnie jedzenie śliwek nie tylko dodaje energii, ale wpływa pozytywnie także na inne aspekty funkcjonowania organizmu. Przede wszystkim poprawia trawienie oraz korzystnie działa na układ krążenia. Pomaga także chronić wzrok i utrzymać ciśnienie na odpowiednim poziomie.

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo