Zagraniczne wakacje z dziećmi, obóz czy zakupy? Czyli jak oszczędzać na kursach walut

Korzystanie z kursów walut w odpowiedni sposób przynosi znaczne korzyści. Dzięki wymianie pieniędzy w odpowiednim momencie taniej zrobisz zakupy w krajach UE czy zaoszczędzisz na organizacji zagranicznych wakacji z dziećmi. Notowania walut sprawią też, że mniej zapłacisz za wysłanie pociechy na kolonię do innego państwa. Wystarczy jedynie kupić obce pieniądze w odpowiednim miejscu i we właściwym momencie. 

Jak wykorzystać kursy walut na swoją korzyść?

Na stronie https://internetowykantor.pl/kursy-walut/ możesz śledzić bieżące notowania walut. Są tam zarówno te najpopularniejsze jak euro, dolary oraz funty, jak i mniej znane peso meksykańskie, leje rumuńskie i wiele innych. Co najważniejsze jednak, znajdziesz tam szczegółowe informacje na temat każdego kursu walut. Sprawdzisz notowania z ostatnich dni, miesięcy czy nawet roku. Prześledzisz też szczegółowy terminarz zmian. W ten sposób łatwo zorientujesz się, jaka stawka uznawana jest obecnie za opłacalną.

Co da Ci ta wiedza? Z jej pomocą oszacujesz, czy warto dokonać wymiany od razu, czy poczekać na lepszy kurs waluty. Ostatecznie zatem na zdobycie potrzebnej ilości zagranicznych pieniędzy wydasz mniej złotówek. Sporo zaoszczędzisz, a zakupy w UE, wycieczka do innego kraju lub zagraniczny obóz dla dziecka będą kosztować Cię zdecydowanie mniej.

W jaki sposób kupować obce waluty?

Kursy walut są zmienne, da się jednak wyróżnić dwie najpopularniejsze strategie prowadzące do oszczędności. Pierwsza z nich to obserwowanie notowań walut i czekanie na chwilowy, korzystny spadek. Kantory online aktualizują ceny co kilka sekund. Możesz zatem wymienić całą kwotę w jednym momencie, gdy tylko stawka będzie dla Ciebie korzystna. Rozwiązanie to jest niepewne, bo za jakiś czas może okazać się, że kurs spadł jeszcze bardziej. Mimo wszystko jednak uda Ci się na pewno nieco zaoszczędzić.

Druga strategia polega na wymianie mniejszych sum regularnie, przez dłuższy czas. Comiesięczne kupowanie obcych pieniędzy w chwilach, gdy kursy walut są sprzyjające, nie obciąża aż tak domowego budżetu. W perspektywie kilku miesięcy może natomiast prowadzić do uzbierania sporej kwoty. Za każdym razem korzystać też możesz z najlepszej ceny w krótkim okresie lub przenosić transakcję na kolejny miesiąc, jeśli ceny nie są odpowiednie. Ostatecznie więc nawet zmienne notowania walut nie przeszkodzą Ci w zgromadzeniu potrzebnej kwoty.

Jak płacić w zagranicznych sklepach, żeby nie stracić na przewalutowaniu?

Zaoszczędzenie pieniędzy na kursach walut to dopiero początek. Podczas wyjazdu czy kolonii w innym kraju, ale też zakupów online w zagranicznym sklepie, wiele osób zapomina o notowaniach walut i niepotrzebnie traci dodatkowe pieniądze. Wynika to np. z faktu realizacji płatności nieodpowiednią kartą bankową. Zawsze uważaj zatem, aby regulować wszystkie rachunki ze swojego konta walutowego!

Dlaczego kwestia ta jest tak istotna? Wiele banków i systemów płatności pobiera dodatkowe opłaty za transakcje międzynarodowe. Wybranie niewłaściwej karty może skończyć się tym, że operator wymieni Twoje pieniądze po aktualnym kursie walut. Do tego doliczona zostanie prowizja i ostatecznie zapłacisz o wiele więcej, niż było w planie.

Dodaj komentarz

Mama, Finanse

Pieniądze na urlopie wychowawczym

Urlop wychowawczy i pieniądze? Urlop wychowawczy pozwala w pełni poświęcić czas dziecku, jednak wielu rodziców zastanawia się, czy na wychowawczym dostaje się jakieś pieniądze. Oto kilka faktów, które warto znać,...

Czytaj dalej →
Prawo, Finanse

Podwyższenie alimentów

Rozwód nigdy nie jest przyjemną rzeczą, a staje się jeszcze boleśniejszy, gdy na świecie są dzieci. Gdy byli małżonkowie nie mogą się ze sobą porozumieć, kwestie organizacyjne, takie jak opieka...

Czytaj dalej →
Rozrywka

9 Księżniczek Disneya w roli mamy

Isaiah Keith Stephens na swoim Instagramie nazwał siebie Disney Mashup Guy. Nic więc dziwnego, że magazyn Cosmopolitan z okazji Dnia Matki poprosił go o przygotowanie grafik przedstawiających księżniczki (i jedną...

Czytaj dalej →
Rozwój niemowląt, Rodzice

Ojcowskie “Bucket List”

Jak tylko Sylwia zaszła w ciążę zacząłem przeglądać blogi parentingowe, głównie ojców. Mój znajomy twierdzi, że blogowanie powinno być zakazane, a mnie za tatasap.pl chciał zastrzelić.:) Blogowanie według niego zabija...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general