Nasmaruj tym balustradę i chwilę poczekaj. Gołębie odfruną, gdzie pieprz rośnie

Gołębie są popularnym gatunkiem ptaków występującym w Polsce. Możemy je spotkać w wielu miejscach – w parkach, na chodnikach, a nawet na naszych balkonach. Niestety obecność ptaków jest uciążliwa, ale mamy na to sposób. Jak pozbyć się gołębi z balkonu?

Gołębie rozmnażają się nawet 5 razy w roku. Nic więc dziwnego, że wokół lata ich bardzo wiele. Niestety gołębie, którym spodobają się nasze balkony, często zostawiają na nich odchody i inne nieczystości. Wiją też gniazda i mogą przenosić groźne dla człowieka choroby, dlatego nic dziwnego, że wielu z nas chciałoby raz na zawsze pożegnać ptaki i zachęcić je do znalezienia nowego miejsca. Na szczęście pomogą proste, domowe sposoby. Jak odstraszyć gołębie z balkonu? Wystarczy, że nasmarujesz balustradę tym produktem.

Sprawdź: Fasolka szparagowa z bułką tartą i masłem to przeszłość! Jest smaczniejszy sposób na jej podanie

Dlaczego gołębie przylatują na balkon? Ptaki szukają jedzenia i bezpieczeństwa

Gołębie pojawiają się na naszych balkonach przede wszystkim dlatego, że szukają bezpiecznego miejsca i pożywienia. Niektórzy dokarmiają ptaki podczas spacerów, dlatego mogą one liczyć na łatwe kąski w miejscach, gdzie mieszkają ludzie. Na balkonach czują się też bezpiecznie na tyle, że często budują na nich gniazda. Już pierwsze pojawienie się gołębi na balkonie powinno być sygnałem do podjęcia działań celem ich odstraszenia. Co należy zrobić?

Sprawdź: Planujesz opalać się na balkonie? Lepiej to przemyśl! Możesz dostać nawet 1500 zł mandatu

Co odstrasza gołębie z balkonu? Nasmaruj balustradę domowym specyfikiem

Nie należy niszczyć gniazd gołębi. Zamiast tego można je wypłoszyć, wykorzystując nieprzyjemne dla nich zapachy. Rozpylenie odpowiednich aromatów sprawi, że ptaki same postanowią się wynieść i zamieszkać w innym miejscu. Do odstraszenia gołębi możesz wykorzystać ocet spirytusowy. Wystarczy, że przetrzesz nim balustrady i inne miejsca na balkonie, na których lubią przesiadywać ptaki. Nie zapominaj, by powtarzać tę czynność regularnie. Oprócz tego możesz poumieszczać też w kątach balkonu waciki lub płatki kosmetyczne nasączone octem. Ta metoda również pomoże odstraszyć gołębie.

Sprawdź: Czy wietrzenie pościeli na balkonie ma sens? Ekspert od snu nie pozostawia wątpliwości

Jak pozbyć się gołębi z balkonu? Pomogą też inne preparaty z domu

Oprócz octu możesz też wykorzystać olejki eteryczne. Do odstraszenia gołębi sprawdzi się eukaliptusowy, cytrynowy i o zapachu mięty pieprzowej. Wystarczy połączyć olejki z wodą, przelać do butelki z atomizerem i regularnie spryskiwać balkon.

Sprawdź: Jak wyczyścić plastikowe krzesła? Nieestetyczny osad zniknie, a goście pomyślą, że meble są nowe

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo