Zdalne nauczanie: Jak prowadzić z dziećmi zajęcia z WFu przez internet?

20 marca wprowadzone zostało w życie rozporządzenie, które ma na celu uregulowanie przepisów prawnych, tak by kształcenie na odległość miało swoje formalne podstawy. Na czas społecznej kwarantanny rodzice, dzieci i nauczyciele zostali postawieni przed trudnym zadaniem: zdalnym nauczaniem. Ten czas wymaga od wszystkich niezwykłej mobilizacji i współpracy. Jednym z wyzwań obecnej formy działania oświaty okazała się organizacja zajęć wychowania fizycznego.

Jak prowadzić zdalne nauczanie WFu?

W mediach społecznościowych w dedykowanym nauczycielem grupach rozgorzała dyskusja o tym, w jaki sposób przeprowadzić zajęcia z wychowania fizycznego. Wątek rozpoczęła Ewa Morawska, nauczycielka wychowania fizycznego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Skale. Na jej pytanie: “Jak organizujecie zdalne nauczanie w-f w szkole średniej?”, w komentarzach znalazło się wiele cennych wskazówek nie tylko dotyczących sposobu organizacji zajęć ale i różnych możliwości ich oceny.

Każda klasa ma grupę na FB tam umieszczam treningi znalezione w sieci. Ciężko jest na żywo coś prowadzić bo 2 małych dzieci w domu. Do tego w ustawie nie ma słowa o nauczaniu wf-u więc czekam na informacje od dyrektora. Myślę że do środy będzie już każdy z nas coś wiedział. Mam przynajmniej taką nadzieję. Z tego co wiem różnie szkoły i nauczyciele podchodzą do tematu. Inni korzystają tylko z e dziennika. Inni nie robią nic i czekają na jakieś info.

Moi uczniowie mają za zadanie wysłać filmik do wfisty jak robią przysiady.

Ja prowadzę zajęci wykorzystując tę stronę.

Pompki, brzuszki itp ćwiczenia ogólnorozwojowe. Dziewczynom podesłać linki z zumbą, aerobikiem i powiedzieć, że układy będą na zaliczenie po powrocie do szkoły. Chłopakom linki do ćwiczeń siłowych z wykorzystaniem sprzętów domowych. Zrobić im rozkład na tydzień.
Mogą załączać filmiki jak ćwiczą w domu itp.

Rozwiązania formalne

W rozporządzeniu, które zostało wprowadzone w życie na skutek zaistniałej sytuacji epidemiologicznej w Polsce, czytamy, że organizacja wszelkich zdalnych zajęć spoczywa na dyrektorach szkół, którzy są zobowiązani powiadomić rodziców, w jaki sposób będzie zorganizowana nauka. De facto oznacza to, że odpowiednim przeprowadzeniem zajęć obarczeni zostali nie tylko nauczyciele, ale i rodzice. Trzeba przyznać, że na próżno szukać tam informacji, która udzieliłaby wsparcia nauczycielem wychowania fizycznego. Jest za to szereg różnorodnych propozycji realizacji zajęć typu: język polski, matematyka, fizyka czy przyroda.

Treść rozporządzenia odnosząca się do organizacji zajęć:

W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość.
W sytuacji, gdy wystąpią trudności w organizacji zajęć, dyrektor szkoły w uzgodnieniu z organem prowadzącym, powinien określić inny sposób ich realizowania. O wybranym sposobie musi także poinformować kuratora oświaty.
Za organizację kształcenia na odległość odpowiada dyrektor szkoły. Jest on zobowiązany do tego, aby powiadomić rodziców, w jaki sposób będzie zorganizowana nauka. Nauczyciele mają możliwość weryfikacji dotychczas stosowanego programu nauczania tak, by dostosować go do wybranej metody kształcenia na odległość.

W jaki sposób nauczyciele wychowania fizycznego Waszych dzieci, realizują zdalne nauczanie swojego przedmiotu?

Sprawdź:

Źródła:

Dodaj komentarz

Ciąża, Mama

Kulki gejszy do ćwiczeń mięśni Kegla

Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna macicy, których zadaniem jest podtrzymywanie od dołu narządów wewnętrznych jamy brzusznej (takich jak pęcherz, jelita, macica) – zarówno u kobiet, jak i u...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general