Do wszystkich Mam!! Ważne!!

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #78407

  annasobiak

  Zapraszam wszystkie mamy do wzięcia udziału w akcji „Kocham. Nie biję”, którą organizuję wspólnie z Gazetą Wyborczą, aby pomóc wszystkim maltretowanym dzieciom. Zachęcam też do wysyłania zdjęc swoich szczęśliwych maluszków aby wspomóc całą akcję. Więcej o akcji można przeczytać tutaj: – pozdrawiam wszystkie mamy i czekam na zdjęcia pod adresem: [email]kocham.niebije@gazeta.pl[/email] Anna Mazepa-Sobiak

  #1056153

  annasobiak

  Re: Do wszystkich Mam!! Ważne!!

  Link nie chce się wyświetlić, więc wkleję tutaj treść artykułu.:

  – Jeśli jesteś rodzicem, który chce, aby jego dziecko było szczęśliwe, a serce ci pęka, gdy słyszysz o biciu maluchów, pomóż mi – apeluje Anna Sobiak, młoda mama z Gdańska, która chce walczyć z przemocą wobec dzieci

  Dzisiejszy dzień jest pierwszym Dniem Matki w życiu Anny Sobiak. Jej synek Miłosz ma cztery miesiące. Dużo się śmieje. Rośnie szybko. Jego mama uważa, że największym cudem, jaki ją dotąd spotkał, było odczucie, jak pod jej sercem powoli rośnie życie, że ktoś do niej puka od środka.

  – Kiedy byłam w ciąży, w mediach pojawiało się mnóstwo spraw związanych z biciem dzieci. Słyszałam o Oskarze pobitym przez ojczyma, bo zaglądał do lodówki, o chłopcu, który na skutek bicia stracił wzrok i słuch – wylicza Sobiak. – Widzę teraz mojego szkraba i myślę o nieszczęściach innych maluchów. Przecież cios dorosłego w buzię dziecka to tak, jakby tego dorosłego walnąć kowadłem! Są niepisane zwyczaje, że nie kopie się leżącego i nie strzela się nikomu w plecy. A dziecko? To przecież świętość. Nie wolno podnosić na nie ręki.

  Młoda matka postanowiła zrobić coś, aby zmienić akceptację społeczeństwa wobec bicia dzieci. Badania wykazały, że 80 proc. Polaków przyznaje, że bije własne potomstwo [badania TNS OBOP na zlecenie Fundacji „Dzieci Niczyje” z grudnia 2005 – red.]. Wymyśliła kampanię społeczną pod hasłem „Kocham. Nie biję”.

  – Apeluję do rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci były szczęśliwe, a serca pękają im, gdy słyszą o biciu maluchów, żeby mi w tym pomogli – mówi Sobiak. – Proszę, aby przesyłali zdjęcia, na których pokażą siebie i swoje szczęśliwe dzieci. Chciałabym stworzyć wystawę fotografii szczęśliwego dzieciństwa. Jeśli znajdę sponsora, może uda mi się rozszerzyć akcję na całą Polskę. Marzą mi się billboardy z hasłami przeciwko biciu wymyślonymi przez rodziców i ze zdjęciami, które przemówią do każdego. Mam już kilka pomysłów…

  „Gazeta” postanowiła pomóc młodej mamie. Do końca czerwca czekamy na takie właśnie zdjęcia opatrzone komentarzem rodziców (może z poradą, jak wychowywać dziecko bez bicia, może z opisem ich szczęścia, a może z hasłem, które mogłoby posłużyć kampanii). Wszystkie pokażemy na wystawie, która odbędzie się w lipcu w letniej redakcji „Gazety” w Sopocie. Wyprodukujemy też kilkaset koszulek z najciekawszymi hasłami. T-shirty trafią do uczestników i odwiedzających wystawę.

  – Wiem, że wychowanie dziecka bez zasad i podniesienia czasem głosu nie jest możliwe. Ale bez klapsa tak. Jeśli w Polsce wejdzie w życie zakaz używania przemocy fizycznej wobec dzieci i to spowoduje, że dziesięcioro maluchów rocznie zostanie uchronionych przed kalectwem, to wspaniale – mówi Sobiak. – Nie ma sensu czekać, trzeba działać. Malutkie dziecko jest jak czysta kartka – jeśli będziemy je otaczać miłością, odda ją później całemu światu. Jeśli będziemy bić, też będzie używało przemocy.

  Pomysłodawczyni akcji jest absolwentką filologii rosyjskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Jako studentka organizowała imprezy w gdyńskim klubie muzycznym Ucho. Jej mąż Marcin jest informatykiem.

  Zdjęcia można przesyłać na adres mailowy: [email]kocham.niebije@gazeta.pl[/email] lub na adres naszej redakcji: 80-836 Gdańsk, ul. Tkacka 7/8 (dopisek: Kocham. Nie biję)  #1056154

  nucha

  Re: Do wszystkich Mam!! Ważne!!

  PIĘKNY pomysł!!!
  Jesteś wielka Aniu

  Pozdrawiam cieplutko!!!

  Ania z Olusiem


  http://www.skrzyneczka-skarbow.blog.onet.pl

  #1056156

  kika210

  Re: Do wszystkich Mam!! Ważne!!

  Czytałam o tej akcji w gdańskich gazetach, fajna inicjatywa, musze poszukac jakiejś fajnej fotki:)

  A i Ada. ps.friko.pl

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close