Walka o krzyż

założyłam wątek, a potem niestety nie miałam dostępu do netu. Jestem zażenowana, oburzona i chcę tutaj się jasno wypowiedzieć. Jestem osobą b. ugodową i nie lubię kłótni, lubię spokojne rozwiązywanie problemów. Ale dzisiaj mnie już dosłownie szlag trafił. Mowa o Krzyżu pod pałacem i całokształtem działań PiS, łącznie z kwiatami, zniczami i zdj,ęciami w sejmie. Żeby nie było jestem osobą głęboko wierzącą, praktykującą, tzn. chodzącą w niedziele i święta do Kościoła. Ale nie mogę słuchać już tych fanatyk,ów, którzy używają symboli świętych do realizacji własnych celów politycznych, za nic mają pamięć o zmarłych, łżą, chociaż sami określaja się jako kryształowi. Mówię o p. Kaczyńskim, który dosłownie szczuje innych, mających inne poglądy. Kłamał w oczy o rozejmie, o porozumieniu o miłości i inne takie, tylko po to by wygrać wybory. A jak już okazało się, że przegrał to wylał cały jad. Po prostu dla mnie to jest ochydne! po prostu po wyborach zaprzeczył wszystkiemu co mówił, a grał ludzkimi uczuciami. Naprawdę współczuję ludziom, którzy głosowali na niego wierząc, ze się zmienił… Boże jak ja nienawidzę takiej nienawiści, braku szacunku do wszystkiego i wszystkich. Normalnie jak przeczytałam rano o tym, że Pis jest przeciwny przenoszeniu Krzyża to mi ręce opadły… czemu, komu to ma służyć? oni jednak uwielbiają dzielić społeczeństwo… a to co działo się pod pałacem prezydenckim to dla mnie szok. co to ma być? wojna religijna? nie no po prostu nie mogę… Mam pytanie do dziewczyn, które poperają PiS. Czy naprawdę podoba Wam sie to co robi, mówi Jarosław? czy ta nienawiść, zacięcie, brak jakichkolwiek kompromisów, obrażanie wszystkich, łącznie z rzucaniem haseł o zbrodniczej politycen naprawdę Was nie przeraża?!! po prostu ja w to nie wierzę, no dla mnie to jest nie pojęte. Ja nie wierzę w to co się dzieje i już po prostu nie mogę… jak taj można! I żeby było jasne, nie jestem fanatykiem PO, szanuję wszystkie partie, ale PiS po prostu mnie oburza!

[edit by marchewkowa: część postów została przeniesiona z innego wątku]

446 odpowiedzi na pytanie: Walka o krzyż

ulaluki2010-08-03 13:41:14

Zamieszczone przez olaka:założyłam wątek, a potem niestety nie miałam dostępu do netu. Jestem zażenowana, oburzona i chcę tutaj się jasno wypowiedzieć. Jestem osobą b. ugodową i nie lubię kłótni, lubię spokojne rozwiązywanie problemów. Ale dzisiaj mnie już dosłownie szlag trafił. Mowa o Krzyżu pod pałacem i całokształtem działań PiS, łącznie z kwiatami, zniczami i zdj,ęciami w sejmie. Żeby nie było jestem osobą głęboko wierzącą, praktykującą, tzn. chodzącą w niedziele i święta do Kościoła. Ale nie mogę słuchać już tych fanatyk,ów, którzy używają symboli świętych do realizacji własnych celów politycznych, za nic mają pamięć o zmarłych, łżą, chociaż sami określaja się jako kryształowi. Mówię o p. Kaczyńskim, który dosłownie szczuje innych, mających inne poglądy. Kłamał w oczy o rozejmie, o porozumieniu o miłości i inne takie, tylko po to by wygrać wybory. A jak już okazało się, że przegrał to wylał cały jad. Po prostu dla mnie to jest ochydne! po prostu po wyborach zaprzeczył wszystkiemu co mówił, a grał ludzkimi uczuciami. Naprawdę współczuję ludziom, którzy głosowali na niego wierząc, ze się zmienił… Boże jak ja nienawidzę takiej nienawiści, braku szacunku do wszystkiego i wszystkich. Normalnie jak przeczytałam rano o tym, że Pis jest przeciwny przenoszeniu Krzyża to mi ręce opadły… czemu, komu to ma służyć? oni jednak uwielbiają dzielić społeczeństwo… a to co działo się pod pałacem prezydenckim to dla mnie szok. co to ma być? wojna religijna? nie no po prostu nie mogę… Mam pytanie do dziewczyn, które poperają PiS. Czy naprawdę podoba Wam sie to co robi, mówi Jarosław? czy ta nienawiść, zacięcie, brak jakichkolwiek kompromisów, obrażanie wszystkich, łącznie z rzucaniem haseł o zbrodniczej politycen naprawdę Was nie przeraża?!! po prostu ja w to nie wierzę, no dla mnie to jest nie pojęte. Ja nie wierzę w to co się dzieje i już po prostu nie mogę… jak taj można! I żeby było jasne, nie jestem fanatykiem PO, szanuję wszystkie partie, ale PiS po prostu mnie oburza!

Mnie bardziej martwi, jak łatwo obudzić w ludziach demona.

Przecież oni mogliby naprawdę bić się, a może tracić życie dla problemu, którego tak naprawdę nie ma.

Przerazili mnie ludzie.

iwi2010-08-03 13:42:45

a ja chyba nawet boję się włączyć telewizor, już samo to co piszecie mnie przeraża.
Jestem szczęśliwsza, jak nie oglądam widomości :Niepewny:

yoko2010-08-03 13:43:15

Zamieszczone przez ulaluki:Mnie bardziej martwi, jak łatwo obudzić w ludziach demona.

Przecież oni mogliby naprawdę bić się, a może tracić życie dla problemu, którego tak naprawdę nie ma.

Przerazili mnie ludzie.

podpiszę sie pod Tobą i Olaką.
Zadzwiła mnie też postawa księży. Mogli wziąć ten megafon i przywołac ludzi do porządku i wskazać im sedno wiary.
wstyd!

amalka2010-08-03 15:36:05

Mnie najbardziej przeraził transparent ‘Polsko, obudź się’.
Byli już tacy, co mieli na sztandarach ‘Deutschland erwache’ i jak to się skończyło każdy wie.

2010-08-03 16:07:24

Zamieszczone przez amalka:Mnie najbardziej przeraził transparent ‘Polsko, obudź się’.
Byli już tacy, co mieli na sztandarach ‘Deutschland erwache’ i jak to się skończyło każdy wie.

mnie przeraza,ta zajadlosc,nienawisc ,OBŁĘD w oczach tych ludzi…mysle,ze gdyby Papiez powiedzial,ze zle psotepuja wyzwali by go od hitlerjungend,od niemcow..masonow itp,mysle,ze nie ma na ziemi,moze nawet i wyzej,autorytetu dla niech,poza J.Kaczyńskim.

tora2010-08-03 17:21:33

Zamieszczone przez Tatanka:mnie przeraza,ta zajadlosc,nienawisc ,OBŁĘD w oczach tych ludzi...mysle,ze gdyby Papiez powiedzial,ze zle psotepuja wyzwali by go od hitlerjungend,od niemcow..masonow itp,mysle,ze nie ma na ziemi,moze nawet i wyzej,autorytetu dla niech,poza J.Kaczyńskim.

gdzies przeczytalam w komentarzach: wzrok szukajacy rozumu..

obejrzalam:
[Zobacz stronę]

:Boje się::Strach::Strach::Szok:

kotagus2010-08-03 17:23:45

Zamieszczone przez Tatanka:mnie przeraza,ta zajadlosc,nienawisc ,OBŁĘD w oczach tych ludzi…mysle,ze gdyby Papiez powiedzial,ze zle psotepuja wyzwali by go od hitlerjungend,od niemcow..masonow itp,mysle,ze nie ma na ziemi,moze nawet i wyzej,autorytetu dla niech,poza J.Kaczyńskim.

Dokładnie o tym samym rozmawiałam dziś z moją mamą. Przecież tam przyszli księża, i co? Zostali skwitowani “judasze” itp. Jest tylko jedna prawda, ich.

Ale zauważcie – jednak często ludzie ulegają takim zrywom, bronią czegoś do podłego (vide przywiązywanie się do krzyża), aż nagle się okazuje że sami nie wiedzą o co chodzi. Takie luźne skojarzenie – akcja Ratuj Maluchy, ile przychodziło do mnie maili, od różnych osób, żeby podpisać petycję do Sejmu. Te akcje protestacyjne… I nagły zryw matek, żeby ratować… A jak się potem okazało wszystko jest ok i nikt dzieciom krzywdy nie robi. Takie luźne skojarzenie to było – ludzie MUSZĄ walczyć, podlegać silnym emocjom, czasem mocno pozbawionym realizmu.

PS. a sytuacji pod Krzyżem to już chyba niedaleko do wojen religijnych i fanatyków islamskich, prawda?

figa2010-08-03 17:25:01

Prawdę powiedział biskup Pieronek – to nie jest walka o krzyż.
To jest walka krzyżem.
Dla mnie jednak ta akcja była zaskoczeniem,a myślałam, że niewiele rzeczy może mnie jeszcze zaskoczyć.

Wstrząsające jak łatwo manipulować ludźmi,
kiedy poruszy się ich niezadowolenie i frustrację 🙁

kotagus2010-08-03 17:27:16

Zamieszczone przez tora:gdzies przeczytalam w komentarzach: wzrok szukajacy rozumu..

obejrzalam:
[Zobacz stronę]

:Boje się::Strach::Strach::Szok:

Kurcze, twarze nieskażone inteligencją, tylko fanatyczne zacięcie 🙁

PS. i chyba to jest jakaś forma atrakcji dla tych starszych ludzi, zajęcia takiego.
No emocje jakieś są w tym szarym życiu staruszka 😉

Pamiętam jak jako licealistka pod Konsulatem Rosji protestowałam przeciw agresji na wyzwolone Republiki, czy jakoś tak.
Nieważne, armatki wodne przyjechały, działo się 😉 Akcja “Wolność dla ..”
Cel inny, ale emocje pewnie podobne 😉

figa2010-08-03 17:31:21

Zamieszczone przez kotagus:Takie luźne skojarzenie to było – ludzie MUSZĄ walczyć, podlegać silnym emocjom, czasem mocno pozbawionym realizmu.
Na szczęście tylko część ludzi odczuwa taka potrzebę.
Jakby wszyscy mieli taka wolę walki z prawdziwym lub urojonym wrogiem to :Boje się:

ulaluki2010-08-03 17:31:27

Zamieszczone przez Figa:

Wstrząsające jak łatwo manipulować ludźmi,
kiedy poruszy się ich niezadowolenie i frustrację 🙁

A jeszcze dochodzi do tego psychologia tłumu i do tragedii o krok.

Dobrze, że zrezygnowano dziś z przeniesienia jednak, ci ludzie byli w amoku.

Kajrzycie taką kobietę w okularach, szczupłą?
Ona koczowała przy krzyżu prawie cały czas, to ona chciała się przywiązać do krzyża.
No i ona jak w obłędzie dostawała się do J. Kaczyńskiego podczas wyborów, fanatyczka od samego początku.

ulaluki2010-08-03 17:34:40

A ja przytoczę Hołownię:

[quote]Ludzie, którzy dzisiaj protestowali w obronie krzyża, nazywający się katolikami, krzyż sprofanowali – powiedział w TVN24 dziennikarz katolicki Szymon Hołownia.

Zobacz zdjęcia z awantury przed Pałacem Prezydenckim

Komentując sytuację, do której doszło pod Pałacem Prezydenckim, Hołownia zwrócił uwagę na rolę opozycji w postaci PiS, która “na symbolu religijnym pichci jakieś polityczne danie”. – To cyniczne wykorzystywanie do partykularnych interesów i szczucie na siebie ludzi – mówił dziennikarz. – Chciałbym, żeby to, co się tam działo, zobaczyli niektórzy politycy i dziennikarze. Żeby zobaczyli, jakiego demona obudzili ludziach. Bo to demon agresji, przemocy – ocenił.

Dodał, że o osobach protestujących we wtorek pod Pałacem Prezydenckim nie należy mówić “obrońcy krzyża”. – Obrońcami krzyża byli księża, których przywitano modlitwami egzorcyzmującymi. Dziś wielokrotnie pod pałacem sprofanowano, splugawiono krzyż – podsumował.
[/quote]

kaja262010-08-03 17:37:54

bruni to by nic nie dało, Ci ludzie tych księży za dzieci szatana mieli:Strach:to już widzę jak by ich posłuchali, tam nie było z kim rozmawiać:Wstyd:

figa2010-08-03 17:49:56

I cała awantura spowodowała, że rzadko kto zauważył, że VAT nam rośnie…
Wzięłaby się opozycja do roboty opozycyjnej, poprotestowała przeciw podwyżce podatków
a nie zajmowała się kręceniem zadym 😉

yoko2010-08-03 17:56:11

Zamieszczone przez kaja26:bruni to by nic nie dało, Ci ludzie tych księży za dzieci szatana mieli:Strach:to już widzę jak by ich posłuchali, tam nie było z kim rozmawiać:Wstyd:

tak, to prawda.
tłum “wierzących”.

olaka2010-08-03 18:02:19

Zamieszczone przez Figa:I cała awantura spowodowała, że rzadko kto zauważył, że VAT nam rośnie…
Wzięłaby się opozycja do roboty opozycyjnej, poprotestowała przeciw podwyżce podatków
a nie zajmowała się kręceniem zadym 😉

ano właśnie! Figa masz rację, to już jest niebezpieczne, że opozycja woli robić zadymy, niż protestować w sprawach podatku. Tak sobie czasami myślę, że może jednak Jarosława przerosła ta tragedia, wszak bliźniacy mają jakąś szczególną więź… może ze zdrowiem psychicznym u niego nie za dobrze… od razu zastrzegam, że mówię poważnie, nie kpię i nie wyśmiewam, z całym szacunkiem. Może żal, rozpacz przysłoniła mu jasność umysłu? sama nie wiem jak dałabym rady w takie sytuacji. Miał rodzinę, a nagle został sam, matka chora, identyfikacja ciał itp, itd. Aż dziwne by było gdyby z tym udało mu się szybko uporać. Tylko to dobrze nie rokuje, przecież jest osobą publiczną…

tora2010-08-03 18:41:32

demotywatory

chilli2010-08-03 19:01:50

Zamieszczone przez kotagus:Takie luźne skojarzenie – akcja Ratuj Maluchy,

albo rzecznik rodzicow :Fiu fiu:

2010-08-03 19:24:03

Zamieszczone przez kotagus:Dokładnie o tym samym rozmawiałam dziś z moją mamą. Przecież tam przyszli księża, i co? Zostali skwitowani “judasze” itp. Jest tylko jedna prawda, ich.

Ale zauważcie – jednak często ludzie ulegają takim zrywom, bronią czegoś do podłego (vide przywiązywanie się do krzyża), aż nagle się okazuje że sami nie wiedzą o co chodzi. Takie luźne skojarzenie – akcja Ratuj Maluchy, ile przychodziło do mnie maili, od różnych osób, żeby podpisać petycję do Sejmu. Te akcje protestacyjne… I nagły zryw matek, żeby ratować… A jak się potem okazało wszystko jest ok i nikt dzieciom krzywdy nie robi. Takie luźne skojarzenie to było – ludzie MUSZĄ walczyć, podlegać silnym emocjom, czasem mocno pozbawionym realizmu.

PS. a sytuacji pod Krzyżem to już chyba niedaleko do wojen religijnych i fanatyków islamskich, prawda?
taki katolicki dzichad…
Rozmawialam z mezem i mowie-sluchaj,jakby tam sie pojawil Jezus i powiedzial swym spokojnym glosem,ludzie opamietajcie sie,nie za to posiwecilem zycie ,to gotowi go zbluzgac i wyzwac od żydow i masonow.to dla nich wrogowie najwieksi…mnie sie chce plakac,ze ludzie tacy moga byc w imie “krzyza”.

bratek2010-08-03 19:34:47

dopiero teraz widziałam w TV co sie działo w Wawie
wstyd mi za tych ludzi co nie mogą zrozumieć
że nikt nie chce pozbywać się krzyża
że chcą go tylko przenieść w odpowiedniejsze miejsce
bronić dla samej zadymy i …aby zrobic na zlość PO

gacka2010-08-03 19:52:19

Mnie w tym wszystkim przeraża jedno – fakt, że Ci ludzie nie mają świadomości, że są tylko narzędziem w czyjejś walce. W walce o stołek, o stanowisko i dbanie o kogoś prywatny interes. I najgorsze jest również to, że oni nigdy tego faktu nie zrozumieją, nie powiedzą sobie – kurcze, ktoś mną pomiata, ktoś mnie wykorzystuje, a tak być nie powinno.
Zapachniało ciemnogrodem – a ten, który chciał jednej Polski “cudownie” ją podzielił.
Świat się z nas już chyba śmieje. Szkoda.

aborka2010-08-03 19:57:58

Zamieszczone przez Figa:I cała awantura spowodowała, że rzadko kto zauważył, że VAT nam rośnie…
Wzięłaby się opozycja do roboty opozycyjnej, poprotestowała przeciw podwyżce podatków
a nie zajmowała się kręceniem zadym 😉

😉 a moze własnie po to ta zadyma… zeby nikt nie zauwazył Vat-u :):Wow!::Wow!:

2010-08-03 20:03:44

mnie sie kilka cytatow cisnie…takie mam skojarzenie…

Kto przeciw Krzyżakowi rękę podnosi, synem ciemności jest.

Pogański kraj, pogańskie obyczaje!

Bóg pobłogosławi wszelkim uczynkom mającym na celu dobro Zakonu.

takimi ich widze…

olaka2010-08-03 20:37:18

nie, no muszę to napisać. Oglądam Szkło Kontaktowe, oprócz różnych przerażających wstawek, było właśnie pokazana rozmowa uczestniczki manifestacji (zwolenniczki) z reporterem TVN. TVN kręci, kobieta pyta: do you speak english? Reporter chwila ciszy… odpowiada: yes. Kobieta: Where are you from?, TVN: from Warsow, K: a to czemu gada Pan do mnie po angielsku? końcówka była taka, że nic nie powie, bo TVN i tak przekłamie. Ale powiem Wam, że ubawiłam się nieziemsko. W całej tej absurdalnej sytuacji, w wypowiedziach, że to ziemia święta, że symbolem Polski jest ten krzyż :Strach:itp. itd, ta angielska wstawka była rewelacyjna.

Czekałam na odzew PiSu, myślałam, że jednak się jakoś zmitygują, a tutaj przyszło dwóch posłów PiS do obrońców i im dziękowało za wsparcie…

kotagus2010-08-03 20:50:40

Zamieszczone przez kotagus:
Ale zauważcie – jednak często ludzie ulegają takim zrywom, bronią czegoś do podłego (vide przywiązywanie się do krzyża), aż nagle się okazuje że sami nie wiedzą o co chodzi.

Samo mi tak wyszło, niechcący :Fiu fiu: Miało być do upadłego 😉

edysia2010-08-04 13:40:50

Walka o krzyż

Co myślicie o tych walkach przed Pałacem Prezydenckim?
Waszym zdaniem powinno się usunąć krzyż, czy powinien zostać.

Ja już sama nie wiem co o tym myśleć.
Z jednej strony Polska to kraj katolików i symbole religijne jak np. krzyże
są w wielu miejscach.
Z drugiej strony Pałac Prezydencki to nie miejsce na takie “dewocjonalia”

yoko2010-08-04 13:43:18

🙁

edysia2010-08-04 13:44:50

Zamieszczone przez bruni:🙁

co taka smutna minka,
to znaczy jesteś na tak czy na nie

yoko2010-08-04 13:45:51

załamujesz mnie.

edysia2010-08-04 13:46:55

Zamieszczone przez bruni:załamujesz mnie.

sorry, ale ankieta jest ukryta, więc nie wiem czy to twój głos czy kogoś innego

ahimsa2010-08-04 13:47:36

No dobra- księża nie są winni- to kto jest winny? no bo ktoś musi:Fiu fiu:

A krzyż wybitnie mi się jednak z kościołem kojarzy:Hmmm…:

Najpierw podjudzanie po ambonach a potem jak zadyma stała sie żenująca to się odcinamy?

A poza tym- NIE ZAGLOSUJE więcej na PO. ( choć i tak nie są moimi ulubieńcami)
Pokazali swoja maxymalną słabość. To pokazało słabość państwa…że za nic można mieć prawo i NIC nikt nie jest w stanie zrobić z zadymą?:Strach:

Na serio się boję:Boje się: I czemu zawsze ci, co najgłośniej krzyczą o “wartościach” i miłości- okazują się agresorami niezdolnymi do najmniejszego kompromisu?

yoko2010-08-04 13:53:31

ash, krzyż niech kojarzy Ci się z Chrystusem, wiarą, Biblią – KK coraz dalej do tego…
niekoniecZnie z kościołem, o ile rozumiemy przez Kościoł to co sie ostatnio dzieje w KK.

yoko2010-08-04 13:55:01

nie tym, nie głosuje. samym założeniem tej ankiety mnie powaliłaś:(
ten watek nie przyniesie nic dobrego.
poza tym wymiana zdan nt jest w innym watku.
nie przysypiaj.

2010-08-04 13:55:16

w kraju gdzie ustanowione jest jakieś prawo i przy takim procencie ludzi, którzy podobno są katolikami ta dyskusja nie powinna się odbywać a problemu powinno nie być. Kuleje nam egzekwowanie prawa i kuleje nam coś ta wiara. Przykre

ahimsa2010-08-04 14:03:23

Zamieszczone przez bruni:ash, krzyż niech kojarzy Ci się z Chrystusem, wiarą, Biblią – KK coraz dalej do tego…
niekoniecZnie z kościołem, o ile rozumiemy przez Kościoł to co sie ostatnio dzieje w KK.

Powinien:) ale TERAZ kojarzy i się z czymś zgoła innym:Niepewny:

Generalnie największe “ale” mam do ludzi, którzy powinni umieć z tym porządek zrobić. Bo oszołomi znajdą się wszędzie- w różnych nacjach i frakcjach. ( choć prawdę mówiąc celuje w tym PiS)
Okazali się co najmniej niekompetentni.
Takie zachowania powinny byc marginesem- a tymczasem zaczynają nam tworzyć normę!:Boje się:

yoko2010-08-04 14:07:33

okazuje się, ze nie jestesmy panstwem prawa, nasza władza nie decyduje.
jestesmy panstwem moherowych beretów, oni beda sterować prawem, władzą…
bedziemy im ulegac jak wrzodom na dupie.
była decyzja, krzyż powinien zostać przeniesiony do Koscioła sw. Anny.
chcę życ w panstwie prawa… a religia wiara niech beda prywatną sprawą kazdego z osobna!

figa2010-08-04 14:44:09

Zamieszczone przez ahimsa:Generalnie największe “ale” mam do ludzi, którzy powinni umieć z tym porządek zrobić. Bo oszołomi znajdą się wszędzie- w różnych nacjach i frakcjach. ( choć prawdę mówiąc celuje w tym PiS)
Okazali się co najmniej niekompetentni.
Takie zachowania powinny byc marginesem- a tymczasem zaczynają nam tworzyć normę!:Boje się:

Dokładnie.

Porobiło się jakoś tak, że w naszym kraju wystarczy powymachiwać krzyżem/żałobą/wiarą i już dymi się bezkarnie.
Mnie dobiłą refleksja, że gdyby jakąś awanturkę pod Pałacem wykonali cykliści, geje albo kibole to policja szybciutko by ich ogarnęła.
A starsi ludzie z krzyżami mogą robić co chcą.
Gdzie tu równe traktowanie obywateli?

figa2010-08-04 14:45:39

Zamieszczone przez Edysia:Ja już sama nie wiem co o tym myśleć.
Z jednej strony Polska to kraj katolików i symbole religijne jak np. krzyże
są w wielu miejscach.
Z drugiej strony Pałac Prezydencki to nie miejsce na takie “dewocjonalia”

Przeczytaj Konstytucję, może coś rozjaśni 😉

ahimsa2010-08-04 15:07:07

Oglądam Teleexpress- jakiś poseł z trybuny ( dyskusja i VACIE)

” Pani Irenka, kasjerka, zarabia 2tys. mies”
:Śmiech:

Nie wiem czy to bardziej przerażające, bardziej irytujące czy śmieszne:Niepewny:

olinja2010-08-04 15:20:10

Zamieszczone przez aborka: Cytat:

Napisał Figa
[I]I cała awantura spowodowała, że rzadko kto zauważył, że VAT nam rośnie…
Wzięłaby się opozycja do roboty opozycyjnej, poprotestowała przeciw podwyżce podatków
a nie zajmowała się kręceniem zadym [/I]

a moze własnie po to ta zadyma… zeby nikt nie zauwazył Vat-u

Cała “awantura” zaczeła sie od wywiadu jakiego udzielił Prezydent-Elekt Gazecie Wyborczej o czym nikt zdaje sie nie pamietac. Do tego czasu nikt specjalnie ani Krzyzem nie machał, ani nie wojował ot stał sobie. Przychodzili ludzie i odchodzili.
W zasadzie dla społeczenstwa tematu Krzyza nie było.
Wywiad opublikowany w GW w sprawie Krzyza sprowadza sie do
stanął przed siedzibą prezydenta RP po katastrofie samolotu z polską delegacją pod Smoleńskiem. <!– function google_ad_request_done(google_ads) { var s = ''; var i; if (google_ads.length == 0) { return; } if (google_ads[0].type == "image") { s += ''; } else if (google_ads[0].type == "flash") { s += ''; }else if (google_ads[0].type="text") { s +='[LEFT]
'; s += ''; if (google_ads.length == 1) { s += '[LIST]
[*]' + '' + google_ads[i].line2 + ' ' + google_ads[i].line3 + '
‘ + ” + google_ads[i].visible_url + ”; } s+='[/LIST]’; } s +='[/LEFT]
‘; } document.write(s); return; } google_ad_client = “pub-5310645159024207”; google_ad_slot = “7954940439”; google_ad_channel = ‘9289142589’; google_ad_output = ‘js’; google_max_num_ads = ‘3’; google_ad_type = ‘text_html’; google_image_size = ‘728×90’; google_feedback = ‘on’; google_language = ‘pl’; // –> – Krzyż przed Pałacem Prezydenckim to symbol religijny, więc zostanie we współdziałaniu z władzami kościelnymi przeniesiony w inne, bardziej odpowiednie miejsce – stwierdził .
W sobotę mijają trzy miesiące od pod Smoleńskiem. 10 kwietnia 96 osób, w tym para prezydencka straciły życie, gdy maszyna rozbiła się tuż przed smoleńskim lotniskiem.”
Po tym wywiadzie Prezydenta wszystkich Polaków zostali poruszeni ludzie.
I jak słuchałam tych ludzi spod Krzyza proponowali tablicy upamietniajacej. Niczego innego.
Dlaczego dopiero po tej awanturze szef kancelarii Prezydenta o tej tablicy wspomniał, ze bedzie???? Nie mozna było wczesniej?
Wg mnie to było celowe działanie partii rzadzącej.
Nikt o zdrowych zmysłach nie wypowiedziałby sie tak beztrosko w takiej sprawie.
Jeśli jednak nie było to działanie zamierzone to niestety spełniaja sie moje obawy co do kompetencji BK jako Prezydenta. Komunikat dotyczacy przeniesienia Krzyza powinien byc przygotowany w sposób jak najbardziej profesjonalny. Powinien zawierac gotowe rozwiazanie, propozycje do tego sprawa powinna byc omówiona za nim ukazał sie wywiad.
W takim kraju jak Polska, która dzieki przyjeciu Chrzescijanstwa jest tym czym jest, brak wyobrazni w takiej materii jest niedopuszczalny. I dlatego w głowie mi sie nie miesci, że moglo to byc tylko wynikiem błedu Rzadu, który na marginesie ma za zadanie do takich akcji nei dopuscic.
Reakcja ludzi z takich srodowisk mocno religijnych jest do przewidzenia.
Mozna to wykorzystac na wiele sposobów.
I niestety wykorzystuje sie.

Znasz odpowiedź na pytanie: Walka o krzyż?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nasze zdjęcia
Nasz Pierwszy prawdziwy uśmiech
Mało kiedy tak dobrze udało mi się uchwycić kiedy Izu się śmieje. Tu radość pełną gębą. :Hura!::Hura!::Hura!::Hura!:
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
dźwiganie główki
Poniżej poruszony byl temat podnoszenia glowki na brzuchu. Ja mam odwrotny problem. Maly na brzuchu uwielbia lezec i naprawde pieknie trzyma glowke od samego poczatku ( tez myslalam o wzmozonym
Czytaj dalej