***5 wiosna***kwietniowo-majowych Dzieci***rocznik 2005***

44 odpowiedzi na pytanie: ***5 wiosna***kwietniowo-majowych Dzieci***rocznik 2005***

cukierkova Dodane ponad rok temu,

jakie sliczne te dzieciaki 🙂 piekna stroneczka 🙂
no i chcialam sie pochwalixc ze Filip zakumał ocb w pedałowaniu i od niedzieli jezdzi na rowerku 🙂 to nic ze na 4 kółkach.sądzilam ze sie nigdy nie nauczy ale jednak…zaskoczył mnie 🙂

moni2003 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez renatkaa09:jakie sliczne te dzieciaki 🙂 piekna stroneczka 🙂
no i chcialam sie pochwalixc ze Filip zakumał ocb w pedałowaniu i od niedzieli jezdzi na rowerku 🙂 to nic ze na 4 kółkach.sądzilam ze sie nigdy nie nauczy ale jednak…zaskoczył mnie 🙂

no to gratulacje!!!
moi chłopcy też na 4 zasuwają a najczęściej i tak na hulajnodze

cieszę się że odsłona się podoba

czarna111 Dodane ponad rok temu,

czarowne te Nasze Dzieci, a odsłona śliczna – Moni dziękowniczki wielkie
extra, że Filip zakumał, bo przecież, jak to wszyscy później będą mówić, się nie zapomina, jak jazdy na rowerze;)

deborah Dodane ponad rok temu,

Moni super!
Dzięki za odsłonę.

Moja Julka też na 4 kółkach jeździ, ale jej rówieśniczki już nawet od zeszłego roku na 2… Muszę kija dorobić i pobiegać za nią, może zaskoczy…..
Fajnie by było pojechać rowerem a dziecko z boku na swoim rowerku…

ciachola Dodane ponad rok temu,

Super:)

bardzo się cieszę że się odsłonka podoba…

dzieciaczki rosną i już takie duże są… a dopiero co z brzuszka wychodziły… heh… po kiego czorta ten czas tak biegnie…

a u mnie szpital w domu… jakaś wirusówka… z poniedziałku na wtorek dopadła Bartka a dzisiaj dorwała męża i Piotrka… :Boje się::Boje się: tylko ja jej zostałam…
Bartek najgorzej cierpiał, ale on zawsze gorzej znosił dolegliwości żołądkowe… ech… byle przetrwać najbliższe dni…

no to życze szybkiego powrotu do zdrowia
u mnie póki co 6 tydzień chodze do pracy, czyli długo, bo wcześniej co chwilę byłam na zwolnieniu, Julia miała 6 zapaleń oskrzeli od września, a przechodzi je ciężko

Wysyłasz Piotrka jako 5 latka do jakiejś zerówki?

Zamieszczone przez Deborah:no to życze szybkiego powrotu do zdrowia
u mnie póki co 6 tydzień chodze do pracy, czyli długo, bo wcześniej co chwilę byłam na zwolnieniu, Julia miała 6 zapaleń oskrzeli od września, a przechodzi je ciężko

Wysyłasz Piotrka jako 5 latka do jakiejś zerówki?
dziękuję… mam nadzieję że szybko dojdą do siebie bo zmęczona jestem już trochę a niedługo od siedzenia w domu zaczniemy na siebie warczeć i gryźć się nawzajem

i tak wysyłam Piotrka do zerówki… tyle że raczej nie mam szans zapisać go do zerówki przedszkolnej i szkolna mi zostaje… nie wiem co się porobiło bo i tu mi jakieś problemy robią… a przecież to ich obowiązek a nie dobra bądź zła wola… czekam na odpowiedzi z przedszkola i szkoły…

Zamieszczone przez moni2003:a u mnie szpital w domu… jakaś wirusówka… z poniedziałku na wtorek dopadła Bartka a dzisiaj dorwała męża i Piotrka… :Boje się::Boje się: tylko ja jej zostałam…
Bartek najgorzej cierpiał, ale on zawsze gorzej znosił dolegliwości żołądkowe… ech… byle przetrwać najbliższe dni…

zdrówka i cierpliwości życzę…

Zamieszczone przez czarna111:zdrówka i cierpliwości życzę…
dziękuję

zdycham… dołączyłam do chorującej rodziny…

Zamieszczone przez moni2003:zdycham… dołączyłam do chorującej rodziny…

no to współczuję..

a Wojtek przyniósł do domu rozwolnienie i boli go brzuszek, zobaczymy jak sie to skończy

witam, zdrówka moc wszystkim życzę…
u nas katarowo, ale zdrowo (i oby tak zostało). Wkurza mnie pogoda, bo nawet z dzieciakami na dwór wyjść nie ma jak, bo to i średnia przyjemność, zimno przeokrutnie, brrrr

czy rzeczywiści jest tak, że nasze skarby maja wybór, co do terminu rozpoczęcia nauki? za jaką opcją jesteście? trochę w kropce jestem…

Zamieszczone przez czarna111:witam, zdrówka moc wszystkim życzę…
u nas katarowo, ale zdrowo (i oby tak zostało). Wkurza mnie pogoda, bo nawet z dzieciakami na dwór wyjść nie ma jak, bo to i średnia przyjemność, zimno przeokrutnie, brrrr

czy rzeczywiści jest tak, że nasze skarby maja wybór, co do terminu rozpoczęcia nauki? za jaką opcją jesteście? trochę w kropce jestem…
najważniejsze że mamy jeszcze rok na zastanowienie się, z wyjątkiem Moni, która da Piotrka odrazu do zerówki w szkole w wieku 5 lat, bo nie miał wcześniej szans na przedszkole. Ja się skłaniam ku wysłaniu dziecka do 1 klasy w wieku 6 lat, ale przyjrzę się najpierw jak robią koledzy z przedszkolenej grupy, by poszli razem…

:Wow!::Wow!::Wow!:
po odwołaniu przyjęli mi dzieci do przedszkola…
a Piotrka do grupy po której będę mogła bez problemu puścić go do szkoły…
i nie muszę puszczać go do zerówki do szkoły!!!!
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ale się cieszę!!!
:Wow!::Wow!::Wow!::Hura!:

Zamieszczone przez czarna111:czy rzeczywiści jest tak, że nasze skarby maja wybór, co do terminu rozpoczęcia nauki? za jaką opcją jesteście? trochę w kropce jestem…
tak jeszcze mamy wybór, tylko dzieci z 2006 i kolejnych nie mają już wyboru…
ja puszczam Piotrka do szkoły wcześniej żeby z Bartkiem potem nie chodził do 1 klasy… a tak to nie wiem czy bym puszczała wcześniej…

Zamieszczone przez moni2003::Wow!::Wow!::Wow!:
po odwołaniu przyjęli mi dzieci do przedszkola…
a Piotrka do grupy po której będę mogła bez problemu puścić go do szkoły…
i nie muszę puszczać go do zerówki do szkoły!!!!
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ale się cieszę!!!
:Wow!::Wow!::Wow!::Hura!:

tak jeszcze mamy wybór, tylko dzieci z 2006 i kolejnych nie mają już wyboru…
ja puszczam Piotrka do szkoły wcześniej żeby z Bartkiem potem nie chodził do 1 klasy… a tak to nie wiem czy bym puszczała wcześniej…

No to super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lepiej w przedszkolu, jeszcze więcej zabawy.

Zamieszczone przez Deborah:No to super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lepiej w przedszkolu, jeszcze więcej zabawy.

więcej zabawy
nie od razu w szkołę i na 8 godzin a nie 4
normalnie mi ulżyło…

Moni, super!
pewnie wielki problem z głowy:)

nad tym, czy i jak puszczać Szymka zaczęłam się zastanawiać, na razie rozwazam, ciężka decyzja, nieprawdaż?

Zamieszczone przez czarna111:Moni, super!
pewnie wielki problem z głowy:)

nad tym, czy i jak puszczać Szymka zaczęłam się zastanawiać, na razie rozwazam, ciężka decyzja, nieprawdaż?
tak, spory problem z głowy… mogę zacząć szukać pracy…

a co do puszczania wcześniej dziecka do szkoły – trudna decyzja… ja się zdecydowałam, jak mnie jakoś pod koniec zeszłego czy na początku tego roku, olśniło że jak nie puszczę starszego teraz, to obaj synowie będą razem w szkole w JEDNEJ KLASIE… jakoś mi się ta wizja nie podobała – stąd decyzja…

masz rację, wizja średnia
ja mam nadzieję, ze moje nigdy nie będą razem w klasie, chyba, że jakiejś szkole sztuk walki;) – między nimi 3 lata różnicy 🙂

Dziewczyny gdzie planujecie urlopy?
Może jakiś pomysł od was ściągnę?

my w czwartek ruszamy do Białogóry (nad Bałtyk) – my jeden domek, brat z rodzinka drugi. Urlop na pewno rodzinny, a czy się wypocznie???

Ooooo napewno będzie super!
Pospacerować, poplażować się, fajna sprawa.

sole Dodane ponad rok temu,

Dziewczyny przepraszam ze nie zagladam do Nas czesto.

Ostatnio ucze sie z Wandzia .
Ciezko nam idzie z literkami… ale juz lepiej z mowa.
Zdarza jej sie zdanie zlozone powiedziec…
A mi sie dusza raduje.
Tak bym chciala zeby udalo jej sie dogonic rowiesnikow….

Jeszcze w nastepnym roku mamy p-le, czyli taka zerowka polska. Bedzie sie uczyla pisac w zerowce … dlatego cwicze z nia w domu dosc intensywnie.

NA wakacje nie jedziemy.
Wakacje w domu – czyli logopeda , plaza, dom – codziennie.
Planuje tylko do polski zawitac koniec wrzesnia…
MAm nadzieje ze sie uda.

Caluje Was wszystkie.

Udanych wakacji.

hellou, puk-puk… bywa ktoś tu jeszcze???

co robicie ze szkołą, a właściwie z wyborem, jaki zafundowało nam MEN?

Zamieszczone przez czarna111:hellou, puk-puk… bywa ktoś tu jeszcze???

co robicie ze szkołą, a właściwie z wyborem, jaki zafundowało nam MEN?

Hej
Ja ciągle nie podjęłam decyzji.
Pasuje mi zostawić Julkę jeszcze rok w przedszkolu i odbierać 2 dzieci z 1 przedszkola, a za 1,5 roku się przeprowadzamy i oboje poszliby do tej samej szkoły.
Wojtek-5 lat do zerówki a Julka 7 lat – 1 klasa.
Ale szkoda mi trochę by robiła znów ten sam program co w tym roku.
Czyli jeszcze 1,5 roku nie bedzie się uczyć literek, a ona tera pisze ze słuchu, oczywiście z błędami, np. koham.
Poza tym na teście dojrzałości szkolnej wypała super w każdej dziedzinie, no z 2 szczegółami. Tym bardziej trzebaby ja do szkoły wysłać.
Więc nie wiem co robić.

Słyszałam też od nauczycielki nauczania początkowego, że program w szkole został zmieniony pod 6 -latki i że 7-latki nudzą się w 1 klasie…

tez miałabym dwójke w przedszkolu 🙂
i tez się nie mogę zdecydować. Szymkowi dojrzalaość szkolną tez zrobiłam, dobrze wypadł i w sumie tez może pójść do I klasy. ale… no nie wiem…

Witajcie

Dziewczyny co u was?
Jak dzieci?
U nas kolejny maluch w drodze, mam nadzieję, że donoszę.

Kto do szkoły a kto do zerówki?
Pozdrawiam
Gosia

Już w czwartek rozpoczęcie roku.
Kto go zaczyna?
My wyprawkę mamy w komplecie…

Zamieszczone przez Deborah:Już w czwartek rozpoczęcie roku.
Kto go zaczyna?
My wyprawkę mamy w komplecie…

Witaj:)

Mati poszedł do szkoły.

Gratulacje! Spokojnej ciąży życzę 🙂

Zamieszczone przez ciachola:Witaj:)

Mati poszedł do szkoły.

Gratulacje! Spokojnej ciąży życzę 🙂

Dzięki!
My póki co zadań domowych nie mamy. Mam nadzieje że na długo 🙂

Bry 🙂

pamietacie mnie jeszcze??

nie bylo mnie tu oj nie bylo 🙂

Deborah.. gratuluje i szczesliwych pozostałych 7 miesiecy 🙂

Zamieszczone przez renatkaa09:Deborah.. gratuluje i szczesliwych pozostałych 7 miesiecy 🙂

Dzięki
Wątek już wymarł, prawie nikt nie zagląda.
Dzieciaki rosną, a mamy chyba sobie radzą 🙂

Witajcie 🙂

Mateusz i szkoła

Mati najbardziej ze szkoły lubi: SKLEPIK
Pewnie zadowolony jest z tego, że sam może kupić co chce.
Jeszcze ma kłopoty z groszami, złotówki liczy bardzo ładnie!
Dostaje po 2 złote i kupuje swojej dziewczynie wodne lody colowe

Od samego początku Mati ma zadawane prace domowe.
Jak dla mnie są zbyt monotonne bo większość z nich to malowanie, za którym Mati nie przepada. Odrobienie pracy domowej zajmuje Mu 15-20 minut i najlepiej jak robi je sam w pokoju bo wtedy nie narzeka, że nie ma siły… albo żeby Mu pomóc.

W szkole ma 1 x basen, do tego 2 x WF, 2 x angielski, 2 x religię.
Do tego zapisałam Go na kółko plastyczne, matematyczne i zajęcia sportowe.
Wszystkie są od razu po lekcjach. Tak naprawdę czas pokaże czy w ogóle będzie uczęszczać bo to zależy od jego umiejętności i chętnych (w tej chwili jest bardzo dużo).

Z zajęć dodatkowych poza szkołą Mati uczęszcza na piłkę nożną
Jest zadowolony i poziom jego energii spadł. Ja się cieszę dodatkowo, że nie siedzi przed kompem czy TV. Angielski sobie darowaliśmy.

A u Was jak TO wygląda?

Zamieszczone przez ciachola:Witajcie 🙂

Mateusz i szkoła

Mati najbardziej ze szkoły lubi: SKLEPIK
Pewnie zadowolony jest z tego, że sam może kupić co chce.
Jeszcze ma kłopoty z groszami, złotówki liczy bardzo ładnie!
Dostaje po 2 złote i kupuje swojej dziewczynie wodne lody colowe

Od samego początku Mati ma zadawane prace domowe.
Jak dla mnie są zbyt monotonne bo większość z nich to malowanie, za którym Mati nie przepada. Odrobienie pracy domowej zajmuje Mu 15-20 minut i najlepiej jak robi je sam w pokoju bo wtedy nie narzeka, że nie ma siły… albo żeby Mu pomóc.

W szkole ma 1 x basen, do tego 2 x WF, 2 x angielski, 2 x religię.
Do tego zapisałam Go na kółko plastyczne, matematyczne i zajęcia sportowe.
Wszystkie są od razu po lekcjach. Tak naprawdę czas pokaże czy w ogóle będzie uczęszczać bo to zależy od jego umiejętności i chętnych (w tej chwili jest bardzo dużo).

Z zajęć dodatkowych poza szkołą Mati uczęszcza na piłkę nożną
Jest zadowolony i poziom jego energii spadł. Ja się cieszę dodatkowo, że nie siedzi przed kompem czy TV. Angielski sobie darowaliśmy.

A u Was jak TO wygląda?

Cześć
Julia zadania domowe dostaje w zeszycie do kaligrafii, czyli rysuje szlaczki literopodobne lub litery.No i robi je sama na świetlicy, bo wie jak i mówi że są łatwe. Róznie to bywa z trzymaniem się linijek, ale dla mnie ważne że sama się do tego garnie.

A zajęcia ma podobnie jak Mateusz: 1 x basen, do tego 2 x WF, 2 x angielski, 2 x religię. Zapisała się też na kółko taneczne.

Ja sobie po szkole nie wyobrażam jeszcze gdzieś dziecka wozić póki co. Ona najchętniej chce na plac zabaw. Wcześniej Julia chodziła w sobotę na basen, ale teraz zrezygnowałam skoro ma w szkole.

Póki co moja Julka w domu za kompem jeszcze nie siedziała, choć bajki ogląda nazbyt chętnie. Ale jak poodbieram dzieci to już niewiele czasu zostaje na cokolwiek, trochę placu zabaw, potem kolacja, bajka, mycie i do spania…. Nawet nie mam czasu i siły poczytać im książki nad czym ubolewam….

Dziś była wywiadówka. Wygląda na to że dzieci się strasznie gramolą we wszystkim. Strój na ćwiczenia przebierają 20 minut i połowa lekcji z głowy….. A w trakcie lekcji biegają do toalety. Mamy porozmawiać z dziećmi i trochę zasad im wpoić, bo gadają też strasznie w trakcie lekcji. No i takie to początki.

Za tydzień 1 wycieczka – do zoo.

Zamieszczone przez Deborah:

Za tydzień 1 wycieczka – do zoo.

Mati w październiku ma jechać do lasu łagiewnickiego i mieć zajęcia plastyczno-przyrodnicze.

A jak się podobała wycieczka Julce?
A Ty jak się czujesz?

Zamieszczone przez ciachola:Mati w październiku ma jechać do lasu łagiewnickiego i mieć zajęcia plastyczno-przyrodnicze.

A jak się podobała wycieczka Julce?
A Ty jak się czujesz?

Wyjście do zoo jest jutro, a ja się czuję kiepsko. Brzuch mnie boli, bo potańczyłam raptem 5 kawałków na weselu i to spokojnie. Siedzę na zwolnieniu przez tydzień i czekam aż się brzuch uspokoi. W sierpniu brałam 3 tygodnie duphaston i się uspokoił, a tu masz znowu to samo….Poza tym mam ciągłe nudności i jestem słaba. Kończę 11 tydzień to już może niedługo przejdzie……

Napisz co tam na tej wyciecze będzie, bo brzmi ciekawie

Bry. F tez dzielny zerowkowicz. W szkole jak to w szkole, dzieci zamotane, rozbiegane, pani nie daje rady. wprowadzila zeszyty, zeby stawiac plusiki i minusiki za zachowanie. U F to roznie bywa 😉 Mowi mi ze był grzeczny ale troche gadał, nie chcial ale buzia sam mowila do Jaśka ( brata ciotecznego ) no i tak to wygląda. maja miec w tym tygodniu jakąś wycieczke na basen. ale co jak i kiedy dokladnie to niemam pojecia. musze z nauczycielką podgadac.

F ma swoją panią taką tylko dla niego i jeszcze dla dwojki dzieci. ( bo klasa integracyjna ). Radzi sobie z zadaniami dobrze. bylam nastawiona na braki, zaleglosci i sceny jak melodramatu , ze on niechce pisac, nie chce sie uczyc i nie chce do szkoly ale zadziwił mnie i z taką pasją odrabia lekcje ze mnie az zatyka ( ja nie lubilam szkoly jak wiekszosc dzieci 😀 )
Oskar tez by chcial do ” koły piciać” ale 2 i prawie poł roku to ciut za malo..:D no ale mlody z plecaczkiem idzie z Filipem za reke bo on “ucić” sie bedzie 🙂
no i to tyle u nas.

i jak cudownie ze pogoda nas rozpieszcza 🙂

Znasz odpowiedź na pytanie: ***5 wiosna***kwietniowo-majowych Dzieci***rocznik 2005***?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zdrowie i uroda
Kto ma orbitreka i z niego korzysta?
No właśnie... Jest ktoś kto regularnie korzysta? Czy służy jako wieszak? Chce sobie zakupić na raty takiego lepszejszego Nie mam siły juz walczyć o wychodzenie z domu bo ciągle coś wypada, moze jakbym miała
Czytaj dalej
Polecam
rower arkus iskra16
szukalismy, dzwoniliśmy, pisalismy, kupilismy dla naszego synia - nie musiał byc ładny, aby był szybki - rewelacja - leciutki, szybciutki, ma super przełożenie, po dwóch godzinkach intensywnej jazdy żadnego bólu
Czytaj dalej